Myślisz, że jesteś szybki? Udowodnij to - Fast & Furious po galaktyce!

Gry
916V
Myślisz, że jesteś szybki? Udowodnij to - Fast & Furious po galaktyce!
Alexy78 | 30.10.2017, 11:45

Zawsze piszę, co to ta nasza Skrzydlata Husaria w Elite Dangerous ciekawego tworzy. Niniejszym cieszę się, mogąc podzielić się newsem o czymś konkretnym, bardzo ciekawym, a co najważniejsze - dostępnym dla każdego gracza Elite Dangerous. Wielki wyścig ku czci naszego bohatera narodowego - Mirosława Hermaszewskiego!

Zostawcie eksplorację, przestańcie kopać w asteroidach, dajcie nieco oddechu Thargoidom, handel też nie ucieknie - jest coś, co da wszystkim jeszcze więcej frajdy - Wielki Wyścig!

Dalsza część tekstu pod wideo

Polska frakcja Skrzydlata Husaria 10 listopada 3303 r. (2017 r. naszego czasu) będzie obchodzić swoje drugie urodziny. Z tej okazji wraz z Buckyball Racing Club przygotowany został event, na który zaproszona jest cała polską społeczność Elite Dangerous!

Dla przypomnienia jako ciekawostkę: Mirosław Hermaszewski to generał brygady Wojska Polskiego, kosmonauta – pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii polski astronauta, który odbył lot w kosmos.

Latem 1976 r. podczas spotkania przedstawicieli utworzonego przez ZSRR międzynarodowego Programu Interkosmos ogłoszono, że w latach 1978-1985 odbędą się loty w kosmos z udziałem przedstawicieli państw bloku socjalistycznego. Nie ustalono jednak kolejności, w jakiej poszczególne kraje miałyby uczestniczyć w przedsięwzięciu. Naturalnymi kandydatami były Czechosłowacja i NRD jako państwa najbardziej zaawansowane technologicznie oraz mające relatywnie największy wkład w prace Interkosmosu. Przywódca NRD Erich Honecker naciskał, aby to jego krajowi przyznano palmę pierwszeństwa – w tym czasie bowiem po drugiej stronie żelaznej kurtyny wyznaczono zachodnioniemieckiego fizyka Ulfa Merbolda na pierwszego nieamerykańskiego kandydata na astronautę i Honeckerowi zależało, aby to obywatel Niemiec Wschodnich jako pierwszy znalazł się na orbicie.

Jednak po interwencji przedstawicieli PRL, w której użyto argumentów ekonomicznych i historycznych, przedstawiających Polskę jako głównego partnera handlowego i sojusznika w walce z III Rzeszą, ostatecznie Moskwa zadecydowała, że jako pierwsi w kosmos polecą przedstawiciele Czechosłowacji i właśnie Polski. Decyzja miała charakter polityczny – w obu krajach sytuacja społeczna była niekorzystna dla władz (ruch dysydencki Karta 77 w Czechosłowacji oraz protesty z powodu ogłoszonych podwyżek cen w Polsce) i potrzebowano wydarzenia, które odwróciłoby uwagę opinii publicznej.

Jeszcze w tym samym roku Hermaszewski został wyłoniony w drodze selekcji z grona kilkuset polskich pilotów wraz z płk. Zenonem Jankowskim jako kandydat do lotu kosmicznego. Ostatecznie wybrany (Jankowski został zmiennikiem), 4 grudnia 1976 odlatuje do Gwiezdnego Miasteczka pod Moskwą, gdzie przygotowuje się do lotu kosmicznego. Od 27 czerwca do godziny 5 lipca 1978 wraz z Piotrem Klimukiem odbył lot na statku Sojuz 30.

28 czerwca 1978 przeprowadzono cumowanie z zespołem orbitalnym „Salut 6” – Sojuz 29. Po wykonaniu programu badawczego 5 lipca w stepach Kazachstanu odbyło się lądowanie. W czasie 8-dniowej misji dokonano 126 okrążeń Ziemi i zostało ustanowionych kilka rekordów Polski zatwierdzonych przez FAI; m.in.: wysokość – 363 km, prędkość lotu – 28 tys. km/h, czas trwania lotu – 190 godzin 3 minuty 4 sekundy, przebyty dystans – 5 273 257 km i inne.

Za udział w tym locie Mirosław Hermaszewski został odznaczony „Złotą Gwiazdą” Bohatera Związku Radzieckiego (nr 11 301), Orderem Lenina oraz Orderem Krzyża Grunwaldu I Klasy. W 1986 został Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Źródło: Wikipedia

Frontier Developments uhonorowało naszego rodaka, nazywając szereg stacji kosmicznych jego nazwiskiem, a teraz jest niepowtarzalna okazja zwiedzić je wszystkie, bo wielki wyścig właśnie na tych stacjach opiera swoje "checkpointy". Poniżej rozrysowana została trasa, po której Komandorzy będą się ścigać. 


Jak widać, dystans do przelecenia wielki nie jest - w skali kosmicznej naturalnie - niemniej dobra organizacja i przygotowanie dla takiego przedsięwzięcia na pewno pomoże. Skrzydlata Husaria nie byłaby sobą, gdyby nie udzieliła konkretnego poradnika, jak najlepiej ogarnąć przygodę. Warto wspomnieć, że pomyślano o każdym graczu - nie masz wymaksowanej przez inżynierów Condy/ASP'a? Nie martw się - tak jak jest klasa "Open", tak jest również klasa "Adder" - każdy mniej zasobny w kredyty gracz, o ile tylko przejawi ochotę - może spróbować swych sił! 

Osobiście gorąco zachęcam każdego latającego pilota do wzięcia udziału w zabawie - sława, pieniądze, a może nawet kobiety czekają! 

Każdą zainteresowaną osobę zapraszam do sprawdzenia poniższego linka - znajdziecie tam komplet informacji - naprawdę warto - bo jak w każdej grze, tak i w Elite przecież o dobrą zabawę chodzi. 

Wielki Wyścig imienia Hermaszewskiego

Całość jest świetnie zorganizowana, a czas na podjęcie wyzwania jest na tyle duży, że spokojnie możecie dokończyć realizację aktualnych celów jakie w grze realizujecie. 

Źródło: własne

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper