Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.10.2017 09:10
Microsoft z doskonałymi wynikami. Firma nie potrzebuje nawet Xbox One X, by świetnie zarabiać
3208V

Microsoft z doskonałymi wynikami. Firma nie potrzebuje nawet Xbox One X, by świetnie zarabiać

Microsoft opublikował swoje wyniki finansowe notowane w pierwszym kwartale aktualnego roku fiskalnego (czyli z okresu od 1 lipca do 30 września). Gigant z Redmond ma powody do zadowolenia.

Na poniższej grafice możecie prześledzić wyniki finansowe notowane przez Microsoft w ostatnim kwartale (1 lipca - 30 września) roku finansowego. Wpływy ze sprzedaży gier wzrosły o 1% rok do roku (z 1,885 mld do 1,896 mld dolarów). Niestety gorzej Microsoftowi poszło ze sprzedażą hardware'u. Konsole rozeszły się słabiej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, ale to można złożyć na karb wyczekiwania premiery Xbox One X. Gracze po prostu wstrzymywali się z zakupami w ostatnich miesiącach, oczekując na najpotężniejszą konsolę w historii, która trafi na rynek w listopadzie 2017 r.

Porównanie gabarytów Xbox One X z PS4 Pro i Xbox One S

Microsoft i tak nie ma powodów do narzekania, bo obroty w dziale Xbox (software i hardware) i sieciowych usług wzrosły aż o 21% rok do roku. Zysk netto całej korporacji urósł aż o 16% i wyniósł 6,6 mld dolarów. Liczba aktywnych użytkowników Xbox Live wzrosła o 13%, do 53 mln osób.

Generalnie można powiedzieć, że dział Xbox, jak i sam gigant z Redmond,  znajdują się w doskonałej kondycji. Microsoft ma jak najbardziej powody do zadowolenia (szczególnie warto odnotować znaczące zwiększenie zysku netto, aż o 16%). Wprowadzenie na rynek Xbox One X powinno zapewnić Microsoftowi rekordowo dobre wyniki w aktualnym kwartale.

Na deser jeszcze jeden unboxing Xbox One X:

Źródło: https://www.dualshockers.com/microsoft-xbox-one-financial-results/

Tagi: Microsoft wyniki finansowe Xbox One xbox one x zysk netto