SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.10.2017 13:19
Destiny 2 z kartonową płytą w pudełku. Tysiące graczy zbanowanych przez Bungie
3400V

Destiny 2 z kartonową płytą w pudełku. Mnóstwo graczy zbanowanych przez Bungie

Wielu graczy nie będzie z uśmiechami na ustach wspominać premiery Destiny 2 na komputerach osobistych. Twórcy po zaledwie kilku godzinach od otwarcia bram serwerów, zdecydowali się zablokować dostęp do gry wielu niedoszłym Strażnikom.

Gracze na PC długo czekali na premierę wielkiej marki Bungie na ich platformie, ale trudno tutaj mówić o przyjemnym i słodkim debiucie. Po kilku godzinach od otwarcia serwerów, fani narzekają na nietypowe praktyki deweloperów.

Destiny 2 błyszczy na zwiastunie premierowym na PC. Materiał w 4K zapowiada piękną grę

Od premiery Destiny 2 na PC nie minęło wciąż nawet 48 godzin, a strony społecznościowe zrzeszające miłośników strzelania pękają od narzekań graczy, którzy zostali zbanowani przez deweloperów. Dlaczego? Trudno tak naprawdę powiedzieć.

Sympatycy pozycji uważają, że autorzy zablokowali możliwość korzystania z takich programów jak Fraps, Discord, czy też Mumble i gdy zawodnik ma włączoną jedną z aplikacji w tle, to automatycznie zostaje wyrzucony z serwerów.

Bungie wcześniej potwierdziło, że nie zamierza tolerować grzebania w plikach tytułu, jednak zdaniem klientów wykorzystane programy nie miały zaszkodzić Destiny 2, a pozwalały na między innymi przygotowywanie materiałów wideo, czy też ułatwiały komunikację.

Studio stara się wyjaśnić sytuację, lecz aktualnie trudno mówić o dobrym rozwiązaniu problemów. Na początku specjalista do spraw społeczności wyjaśnił, że firma blokuje wyłącznie aplikacje wpływające na kod produkcji, a wszystkie oskarżenia to bzdury, a następnie pojawiło się oficjalne oświadczenie, które tłumaczy, że firma tak naprawdę nie blokuje graczy, a po prostu zainteresowani nie włączą Destiny 2, gdy korzystają z niedozwolonych aplikacji.

Na deser na pewno warto wspomnieć, że Destiny 2 w wersji na komputery osobiste nie posiada w pudełku jakiegokolwiek nośnika – wydawca zdecydował się na papierową „płytkę”, na której został zapisany klucz do aktywacji gry przez platformę Blizzarda.

Źródło: http://www.ign.com/articles/2017/10/25/destiny-2-pc-players-reporting-mass-bans-and-no-one-has-explained-why

Tagi: activision ban Bungie Destiny 2