Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2017 19:57
Super NT otrzyma nigdy wcześniej niewydaną grę! Ostateczna wersja znanej produkcji
811V

Super NT otrzyma nigdy wcześniej niewydaną grę! Ostateczna wersja znanej produkcji

Najnowsza klasyczna konsola Nintendo kusiła fanów retro nigdy wcześniej niewydaną produkcją. Gracze mogą zapoznać się ze Star Fox 2 i na podobne rozwiązanie zdecydowali się autorzy Super NT. W tym wypadku klienci otrzymają pełną wersję znanej przygody.

Jak widać autorzy Super NT postanowili wykorzystać pomysł Nintendo. Firma kusi klientów za pomocą nigdy wcześniej niewydanej produkcji – w przypadku nadchodzącej konsoli nie możemy mówić o takim hicie jak Star Fox 2, ale niektórych może zainteresować Super Turrican: Director’s Cut.

Super NT to kolejna retro konsola. Sprzęt dla wiernych fanów Nintendo

Super Turrican trafiło w 1993 roku na Super Nintendo Entertainment System, jednak deweloperzy z Factor 5 nie mogli w tamtym czasie zaprezentować graczom pełnej wersji swojego projektu. Przygotowana gra była zbyt wielka i autorzy musieli ją zmniejszyć – z 6Mb na 4Mb kartridż.

Studio zachowało pełną wersję projektu i po wielu latach otrzymają możliwość zaprezentowania swojej pierwszej wizji graczom z całego świata. Na Super NT trafi Super Turrican: Director’s Cut, czyli wersja zawierające nowy poziom z nową muzyką, kolejnych przeciwników, lepsze efekty dźwiękowe oraz graficzne, a nawet nowy sposób korzystania z broni.

Sytuacja jest o tyle zabawna, że deweloperzy chcieli wydać Super Turrican: Director’s Cut na Nintendo Wii w ramach Virtual Console, jednak Nintendo nie zgodziło się na taką praktykę, ponieważ gra oficjalnie nie zadebiutowała w takiej wersji – firma w 2008 roku broniła tej decyzji wewnętrzną polityką firmy.

Fani Super Turrican nie powinni się głęboko zastanawiać. Super NT trafi na rynek w lutym 2018 roku i ma zaoferować wyjątkową jakość retro rozgrywki.

Źródło: https://www.polygon.com/2017/10/23/16520230/super-turrican-directors-cut-super-nt

Tagi: retro super nt super turrican super turrican: director’s cut

Nie przegap