Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2017 13:22
Gran Turismo Sport z rekordową sprzedażą na Wyspach. Wynik lepszy od Forza Motorsport 7 i Gran Turismo
2347V

Gran Turismo Sport z rekordową sprzedażą na Wyspach. Wynik lepszy od Forza Motorsport 7 i Gran Turismo

Miłość do marki znaczy naprawdę wiele. Gran Turismo Sport zadebiutowało z fantastycznym wynikiem w Wielkiej Brytanii i gra bez problemu pobiła konkurencję, a nawet swój pierwowzór. Brytyjczycy zaufali japońskiemu Polyphony Digital.

Wiara w markę, wielkie oczekiwania na produkcję, czy po prostu przyzwyczajenie? Szefowie Sony nie będą pewnie głęboko analizować rezultatów wygenerowanych przez Gran Turismo Sport, a po prostu otworzą szampana i wypiją za zdrowie Kazunori Yamauchiego.

Gran Turismo Sport vs. Forza Motorsport 7 w profesjonalnym pojedynku graficznym

Gracze bardzo długo czekali na Gran Turismo Sport i pomimo braku ogromnej zawartości, chętnie pognali do sklepów po pudełka. W Wielkiej Brytanii gra Polyphony Digital zmiażdżyła konkurencję i wskoczyła na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży.

Chart-Track podało nawet, że Gran Turismo Sport osiągnęło lepszy początek od pierwszego Gran Turismo z 1998 roku i nawet ostatniej wydanej części serii, a mianowicie Gran Turismo 6 z 2013 roku. Nie możemy jednak mówić o dominacji w uniwersum, ponieważ Gran Turismo 5 z 2010 roku osiągnęło ponad trzykrotnie lepszą sprzedaż od najnowszej odsłony.

W przypadku starcia Gran Turismo Sport vs. Forza Motorsport 7 pojawia się również pozytywny wynik dla Japończyków, ponieważ produkcja Kazunori Yamauchiego osiągnęła trzykrotnie lepszy rezultat od gry Amerykanów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że mówimy tutaj wyłącznie o sprzedaży pudełek.

Specjaliści wyliczyli również podobną sprzedaż South Park: The Fractured but Whole do South Park: Kijek Prawdy oraz sporą ciekawostkę w przypadku WWE 2K18 – chociaż nowa odsłona zaliczyła gorszy start od WWE 2K17, to jednak tytuł wygenerował lepszy przychód dzięki Edycji Deluxe oraz Edycji Kolekcjonerskiej.

Wyniki sprzedaży z Wielkiej Brytanii:

  1. Gran Turismo Sport
  2. FIFA 18
  3. South Park: The Fractured but Whole
  4. WWE 2K18
  5. Middle-earth: Shadow of War
  6. The Evil Within 2
  7. Destiny 2
  8. Grand Theft Auto 5
  9. Forza Motorsport 7
  10. Crash Bandicoot N'Sane Trilogy

Z nowości warto odnotować jeszcze 16 miejsce Fire Emblem Warriors, 25 lokatę ELEX oraz 37 miejsce Rogue Trooper Redux.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-10-23-gran-turismo-sport-finishes-first-in-uk-chart

Tagi: Gran Turismo Sport sony Wielka Brytania wyniki sprzedaży