Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.10.2017 10:41
Ataribox stawia na gry takie jak Undertale. Sprzęt nie podzieli losu Steam Machines
1897V

Ataribox stawia na gry takie jak Undertale. Sprzęt nie podzieli losu Steam Machines

Czy wbijanie się na rynek, pomiędzy Sony, Microsoft i Nintendo to szaleństwo? Twórca Ataribox twierdzi, że nie. Firma jest pewna, że nie powtórzy błędów Valve.

Twórca Ataribox, Feargal Mac Conuladh, powiedział w wywiadzie z VentureBeat, że Ataribox nie pójdzie w ślad za Steam Machines, które sprzedają się kiepsko (szacuje się, że na całym świecie sprzedano mniej niż milion egzemplarzy tego sprzętu).

10 najlepszych gier z Commodore 64

Ataribox ma posiadać specyfikację techniczną odpowiadającą pecetowi średniej klasy. Sprzęt ma działać w oparciu o system Linux, w przeciwieństwie do np. Ouyi, która bazowała na Androidzie.

"Nie chcemy powielać działań Valve w kontekście Steam Machines. Kiedy zlecasz innym firmom produkcję swojego sprzętu, napotykasz na problemy. Chcemy być superotwarci, ale jednocześnie zapewniać zintegrowane doświadczenie dla osób, które kupią nasz sprzęt. Gracze będą mogli podłączyć Ataribox i od razu się bawić. Problem ze Steam Machine był taki, że hardware miał wiele konfiguracji i poziomów cenowych.

Spędziliśmy wiele czasu nad projektem Ataribox, żeby wszystko było dobre. Będziemy się skupiać na grach indie, nie zależy nam na grach AAA, jak Sony i Microsoftowi. Frajda z zabawy nie zawsze płynie z grafiki. Gra taka jak Undertale sprzedają się w milionach kopii, a posiada grafikę rodem z Commodore 64. Ale jest jednocześnie piękne, genialne. Takimi tytułami jesteśmy zainteresowani.

Dobrze działać też będzie marka Atari. Ludzie mający 40. lat pamiętają zabawę na starych konsolach Atari. Ale również młodzi ludzie rozpoznają staroszkolne klimaty, chodzą po San Franciso w t-shirtach z logiem Atari, rozpoznają Centipede czy Donkey Konga. Właśnie dla nich tworzymy Ataribox. Możesz na tym streamować i robić inne rzeczy. To granie, ale jednocześnie coś więcej. Nasza marka przemawia do ludzi w bardzo wielu miejscach".

Przekonują was tłumaczenia twórcy Ataribox? Czy sprzęt faktycznie ma szansę zaistnieć na dzisiejszym rynku czy podzieli kos np. zapomnianej już Ouyi?

Ataribox ma kosztować ok. 250-300 dolarów. Pierwsze zdjęcia sprzętu znajdziecie poniżej, w naszej galerii.

Tagi: