Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 22.10.2017 10:08
Już dziś odbędzie się ósma edycja Mistrzostw Świata w klasycznego Tetrisa
710V

Już dziś odbędzie się ósma edycja Mistrzostw Świata w klasycznego Tetrisa

Tetris jest jedną z największych ikon gier wideo, które przeszły do świadomości masowego odbiorcy. Dziś marka nie jest już tak potężna jak kiedyś, lecz wciąż ma swoje wierne grono fanów - i to dla nich są te dzisiejsze Mistrzostwa Świata.

Mimo, iż brzmi to nieco niedorzecznie to tak, Tetris wciąż ma swoje oficjalne turnieje, a Classic Tetris World Championship jest zwieńczeniem całorocznego kalendarza tetrisowych maniaków.

Gry dla dzieci. Najlepsze tytuły 2017 roku

Dziś podczas targów retro gier w Portland odbędzie się faza finałowa wspomnianego CTWC 2017, gdzie aż 32 zawodników zmierzy się o mistrzowski tytuł. A naprawdę jest o co walczyć, bo imprezę sponsorują takie firmy jak Sega oraz Tetris Company, dzięki czemu pula nagród wynosi aż kilka tysięcy dolarów, z czego 1 000 zielonych trafi w ręce zwycięzcy turnieju.

Oczywiście całość transmitowana będzie na żywo za pośrednictwem Twitch.tv. O 19:00 naszego czasu zacznie się faza TOP 32 zaś o 23:00 przejdziemy do etapu TOP 8. Ci, którzy śledzą nieco temat wiedzą, że największym faworytem do tytułu jest ponownie Jonas, który wygrał 6 z 7 zeszłych mistrzostw.

Transmisja z Classic Tetris World Championship

Oglądaj na żywo film od użytkownika ClassicTetris na www.twitch.tv

Tagi: ctwc e-sport mistrzostwa świata tetris

Nie przegap