Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2017 14:30
Star Wars: Battlefront II. Długość kampanii ujawniona przez deweloperów - historia może zostać rozszerzona
2747V

Star Wars: Battlefront II. Długość kampanii ujawniona przez producenta - historia może zostać rozszerzona

DICE w końcu zaprezentowało porządny zwiastun oraz rozgrywkę z trybu fabularnego Star Wars: Battlefront II. Po tych przyjemnościach, wielu graczy zastanawia się, jak długi będzie wątek przygotowany przez Szwedów i na to trudne pytanie odpowiedział jeden z producentów.

Szwedzi zaprosili wybranych dziennikarzy na specjalne pokazy kampanii Star Wars: Battlefront II. Podczas wydarzenia dziennikarze otrzymali możliwość porozmawiania z osobami zaangażowanymi w stworzenie historii i dzięki takiej rozmowie otrzymaliśmy bardzo ważną wiadomość dotyczącą opowieści.

Star Wars: Battlefront II. Gameplay z kampanii pozwala spojrzeć na różnorodną rozgrywkę

Tryb fabularny Star Wars: Battlefront II jest przygotowywany przez studio Motive, którego szefową jest Jade Raymond. Zespół pracuje nad stworzeniem wyłącznie kampanii, a podczas wspomnianej prezentacji, dziennikarze mogli porozmawiać z między innymi Davidem Robillardem.

Producent historii zdradził, że ukończenie wydarzeń zajmie 5-8 godzin:

„Stwierdziliśmy, że rozgrywka na 5-7, może 8 godzin to prawdopodobnie dobry czas.”

Taki czas zdaniem EA Motive pozwoli zachować klimat uniwersum Gwiezdnych Wojen, który tak cenią sobie fani podczas oglądania wszystkich filmów. Jest to ciekawa decyzja, bo jak wiadomo redakcje zapoznały się z tytułem przez 2 godziny i opinie na temat umiejscowienia opowieści w świecie Star Wars są różne – niektórzy chwalą klimat, inni narzekają na brak odpowiedniej atmosfery.

Nie możemy przy tym zapomnieć, że Star Wars: Battlefront II otrzyma wszystkie dodatki do trybu sieciowego za darmo (mapy, tryby, bohaterów), ale aktualnie nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji na temat dodatkowych rozdziałów kampanii – Robillard wspomniał, że sporo w tym wypadku zależy od opinii graczy, którzy zapoznają się z pełną historią. Jeśli kampania zbierze pozytywne opinie, to deweloperzy mogą rozważyć przygotowanie stosownych DLC.

Tagi: DICE długość rozgrywki Electronic Arts kampania Star Wars: Battlefront II

Nie przegap