Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.10.2017 15:27
Sony zamierza wydawać gry na Nintendo Switch, PC i może nawet na Xbox One
1629V

Sony zamierza wydawać gry na Nintendo Switch, PC i może nawet na Xbox One

Japońska korporacja potwierdziła chęć rozszerzania swojej działalności. Nowy oddział Sony Music Entertainment zajmie się wprowadzaniem na kolejne platformy mniejszych produkcji, które będą idealnie nadawać się do rozgrywki na między innymi sprzęcie Nintendo.

Sony Music Entertainment to nowy oddział Sony, który będzie zajmował się wydawaniem mniejszych tytułów na inne platformy. Pierwsza produkcja trafi na Nintendo Switch oraz komputery osobiste już w listopadzie.

Gran Turismo Sport - recenzja gry

Sony zamierza zwiększyć zainteresowanie produkcjami i wydawać je na wiele platform. Firma przygotuje serię „Unties”, w której pojawią się tytuły indie, za które będzie odpowiadać Sony Music Entertainment – dział ma zajmować się wyszukiwaniem unikalnych i innowacyjnych tytułów, które mogą zainteresować szerokie grono odbiorców.

Korporacja zamierza wykorzystać swoje doświadczenie i pomóc dotrzeć grom do nowych odbiorców, a także pomoże deweloperom w zakresie PR oraz sprzedaży. Pierwszy tytuł zadebiutuje na rynku już 21 listopada – będzie to trójwymiarowa strategia Tiny Metal, która trafi jednocześnie na PlayStation 4, Nintendo Switch i komputery osobiste.

Unites w kolejnych tygodniach zaoferuje grę akcji Last Standard oraz Merkava Avalanche – oba tytuły są zapowiedziane jako „PC/TBA”, co według niektórych sugeruje możliwość pojawienia się przygód na Xboksach One.

Poniżej przedstawiam zwiastuny zaprezentowanych tytułów: 

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-10-17-sony-to-publish-nintendo-switch-with-new-label-unties

Tagi:

Nie przegap