Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.10.2017 09:20
Star Wars: Battlefront II. DICE zmodyfikuje system loot boxów z bety
1863V

Star Wars: Battlefront II. DICE zmodyfikuje system loot boxów z bety

Wczorajsze doniesienia o cenach pakietów Kryształów do wykorzystania w Star Wars: Battlefront II zadziały jak oliwa dolana do ognia. DICE postanowiło chyba zapanować nad narastającym oburzeniem graczy.

Deweloperzy Star Wars: Battlefront II zabrali głos w kontrowersyjnym temacie mikrotransakcji, które pojawią się w nowej strzelaninie. DICE podkreśliło we wpisie na oficjalnym blogu, że mechanizm skrzynek z łupami ulegnie jeszcze zmianie w finalnej wersji gry. Autorzy mają zamiar tak ustawić cały system, aby zdobywanie najmocniejszych przedmiotów było możliwe tylko poprzez dokonania w gameplayu, a nie za Kryształy kupowane za prawdziwe pieniądze. Niestety nie padły w tym miejscu żadne konkretne deklaracje. Deweloperzy napisali po prostu, że "pracują w tym kierunku", co oczywiście niczego nie gwarantuje.

Najdroższy pakiet Kryształów do Battlefront II kosztuje 100 dolarów

Poniżej najważniejsze punkty przedstawione przez DICE na blogu:

  • W grze znajduje się wiele rzeczy, które można pozyskać: Gwiezdne Karty, emotki, ubrania, pozy zwycięstwa, broń.
  • Pracujemy w kierunku takiego ustawienia balansu, by najpotężniejsze przedmioty można było pozyskać tylko przez gameplay.
  • W skrzynkach znajdować się będzie mieszanka Gwiezdnych Kart, ubrań, emotek i póz zwycięstwa.
  • Gracze mogą pozyskiwać skrzynki przez wypełnianie wyzwań w grze i inne kamienie milowe rozgrywki albo przez kupienie ich za walutę gry lub Kryształy.
  • Jeśli uzyskasz Gwiezdną Kartę, którą już masz ze skrzynki, możesz taką Kartę zamienić w części rzemieślnicze.
  • Musisz nabyć prawo do odblokowania danej Gwiezdnej Karty i do większości giwer. Dopiero po dotarciu do określonej rangi możesz z nich korzystać.

Możliwe, że w grze pojawi się również tryb rozgrywki, wolny od efektów Gwiezdnych Kart. Mało tu pewnych deklaracji, ale dobrze, że przynajmniej DICE zamierza postawić pewne ograniczenia, tak by gra nie zamieniła się w pay-to-win. Chodzi oczywiście o konieczność dochodzenia do określonych rang, by korzystać z lepszych Gwiezdnych Kart i broni.

Źródło: https://www.ea.com/en-gb/games/starwars/battlefront/battlefront-2/news/thank-you-beta

Tagi: DICE loot box mikrotransakcje Star Wars Star Wars: Battlefront II

Nie przegap