Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2017 18:01
Spencer: Xbox One X nie jest dla wszystkich
4304V

Spencer: Xbox One X nie jest dla wszystkich

Microsoft szykuje się do wielkiej premiery Xboksa One X i w sprawie urządzenia w bardzo ciekawy sposób wypowiedział się Phil Spencer. Szef marki Xbox nie ukrywa, że nadciągające urządzenie nie jest dla każdego Janusza, ale gracze mogą liczyć na niezapomniane wrażenia.

Po wielu latach planowania i kilkunastu miesiącach wymagającej pracy, na rynku w końcu zadebiutuje Xbox One X. „Najpotężniejsza konsola” w historii trafi do graczy już 7 listopada, a klienci muszą przygotować na sprzęt około 2100 zł.

How much better will the games look on Xbox One X than on PS4 Pro?

Przedstawiciele Microsoftu bardzo chętnie wypowiadają się na temat nowej konsoli. Phil Spencer pojawił się na Brazil Game Show, gdzie poruszył temat Xboksa One S i Xboksa One X – zdaniem szefa marki Xbox to nadal XOne S będzie dla Microsoftu liderem:

„Xbox One S będzie dla nas rynkowym liderem. Jest to konsola bardziej przystępna cenowo. Można na niej grać we wszystkie gry. To będzie urządzenie, które będzie się sprzedawać.”

Brzmi zaskakująco? Nie do końca. Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę, że Xbox One X zainteresuje garstkę graczy, którzy jednak mogą liczyć, że sprzęt zaoferuje im fantastyczną rozgrywkę:

„Xbox One X jest przeznaczony dla graczy, którzy szukają „najlepszych wrażeń” na domowej konsoli. Nawet jeśli nie masz telewizora 4K, to wciąż dostrzeżesz korzyści płynące z większej mocy. Ale podobnie jak w przypadku kontrolera Xbox One Elite, Xbox One nie będzie dla wszystkich. Chodzi o to, by dać graczom możliwość wyboru: jeśli chcą wydać więcej pieniędzy na wysokiej klasy sprzęt, to mogą to zrobić.”

Szef marki Xbox podkreślił, że niezależnie od posiadanego telewizora, gracze poczują różnice w rozgrywce na Xboksie One X, ale nie każdy liczy na takie przyjemności. Z tego powodu na rynku pojawił się Xbox One S, który oferuje drobne udoskonalania względem Xboksa One.

Jest to bez wątpienia świetne podejście, które powinno spodobać się graczom. Nie możemy przy tym zapomnieć, że korporacja przygotowała świetne narzędzia dla deweloperów i dostosowanie gier dla Xboksa One X nie jest jakimkolwiek problemem.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/microsoft-exec-on-xbox-one-x-its-not-for-everybody/1100-6454005/

Tagi: Microsoft Phil Spencer xbox one Xbox One X

Nie przegap