Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2017 15:32
Bohater The Evil Within 2
1614V

The Evil Within 2. Pierwsze recenzje zwiastują piekło i niebo – niektórzy chwalą, kolejni narzekają

Druga opowieść Sebastiana Castellanosa trafi na półki sklepowe w najbliższy piątek. Już teraz pojawiają się w Sieci pierwsze opinie, które pozwalają przygotować się na nadciągającą opowieść.

The Evil Within 2 zostało zapowiedziane na tegorocznym E3, ale już od wielu miesięcy krążyły plotki o powstawaniu produkcji. Za grę odpowiadają autorzy pierwowzoru, którzy postanowili kontynuować historię detektywa.

Recenzja The Evil Within 2

W Sieci krąży już kilka recenzji, które zapowiadają między innymi świetną atmosferę, poprawione sterowanie względem poprzednika, interesujące zadania poboczne, dobrze sprawdzają się szalone wizje Japończyków, ulepszony system craftingu, gra wydaje się lepiej przemyślana od pierwowzoru, a opowieść choć jest naiwna, to zachęca do siedzenia przy konsoli.

W tych mniej pozytywnych tekstach znajdziecie narzekanie na otwarty świat, który nie jest wyjątkowo ciekawy, idiotycznych przeciwników, czy też na tempo przygody – wydarzenia na początku są prowadzone w ślamazarny sposób, jednak w pewnym momencie wszystko nabiera odpowiedniej dynamiki. Twórcy podobno ponownie nie poradzili sobie z płynnością animacji – chociaż ten minus nie pojawia się we wszystkich tekstach.

Na dodatkowe konkrety dotyczące gry musimy jeszcze zaczekać, jednak mam wrażenie, że ujawnione informacje powinny uspokoić fanów – niektóre elementy z The Evil Within zostały poprawione, a opowieść nie zawodzi.

Tak prezentują się pierwsze recenzje The Evil Within 2:

  • Stevivor - 90 / 100
  • Spaziogames - 85 / 100
  • Twinfinite - 80 / 100
  • IGN Italy - 80 / 100
  • GamesRadar+ - 70 / 100
  • Game Revolution - 70 / 100

Tagi: Bethesda recenzja recenzje tango gameworks The Evil Within 2