Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.10.2017 12:46
Śródziemie: Cień Wojny. Wielkie graficzne starcie: PS4 vs XOne vs PC
2280V

Śródziemie: Cień Wojny. Wielkie graficzne starcie: PS4 vs XOne vs PC

PC, PS4 czy XOne? Na którym sprzęcie najlepiej rozpocząć rozgrywkę w Śródziemie: Cień Wojny, jeśli zależy wam na najlepszej grafice?

Dwie redakcje przygotowały materiały wideo, dzięki którym możemy porównać poziom wizualny w Śródziemie: Cień Wojny na trzech platformach.

Recenzja Śródziemie: Cień Wojny

Jak łatwo się domyślić drogie high-endowe pecety mają przewagę nad wersją na PS4 oraz XOne. Różnice, jak widać na materiale Candyland, nie są jednak tak duże, jak można by się spodziewać. Wyraźniejsze tekstury, trochę więcej obiektów na horyzoncie i lepsze cienie - tak można podsumować graficzny upgrade po przesiadce na PC z PS4.

Najgorzej pod względem wizualnym wypada wersja na XOne. Wygląda na to, że ta edycja gry działa w najmniejszej rozdzielczości (900p), co generuje większe problemy z aliasingiem. Sporo do życzenia pozostawia jakość cieni (ten motyw możecie sprawdzić poniżej w filmiku Candyland, w 2 drugiej minucie nagrania).

 

Framerate? Obie konsolowe edycje Śródziemie: Cień Wojny działają w stabilnych 30 fps. Wersję na PC posiada opcję odblokowania fps (na potrzeby filmiku Candyland ograniczyło framerate do 60 fps).

Poniżej możecie też sprawdzić, jak wersja gry na PS4 Pro wygląda w zestawieniu z edycją na PC. Na porównanie materiału wideo z edycji na Xbox One X musimy oczywiście zaczekać do premiery sprzętu.

 

Tagi: grafika pc porównanie ps4 pro Śródziemie: Cień Wojny xbox one xone