Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.10.2017 08:22
Denuvo znów błyskawicznie poległo. Ofiarą Śródziemie: Cień Wojny
3155V

Denuvo znów błyskawicznie poległo. Ofiarą Śródziemie: Cień Wojny

Denuvo miało uratować rynek PC od niecnych zapędów piratów. Wygląda jednak na to, że wydawcy mogą już szukać innego rozwiązania albo w ogóle zacząć wypuszczać gry bez DRM.

Igor wspominał ostatnio o szybkim złamaniu zabezpieczeń Denuvo w Total War: Warhmammer 2 i FIFA 18 (zabezpieczenia w tych tytułach poległy w zaledwie 1 dzień od premiery). Niestety tempo łamania Denuvo nie spowalnia. Jak informuje serwis Dsogaming w przypadku Śródziemie: Cień Wojny crack do plików tej gry powstał w zaledwie 1 dzień od premiery.

Recenzja Śródziemie: Cień Wojny

Autorzy Denuvo nigdy nie twierdzili, że ich zabezpieczeń nie da się złamać. Deweloperzy Denuvo na każdym kroku podkreślali jednak, że ich system DRM zapewni wiele tygodni spokojnej sprzedaży wydawcom. Być może tak było dawniej, ale wygląda na to, że obecnie osoby specjalizujące się w rozpracowywaniu DRM opanowały rzeczoną technologię.

Oczywiście stawia to sens korzystania z Denuvo, które niektórzy oskarżają o "zamulanie" PC, pod wielkim znakiem zapytania. Możliwe, że WB Games zdecyduje się za jakiś czas na publikację Śródziemie: Cień Wojny w wersji bez DRM, bo na takie posunięcie zdecydowało się już wcześniej kilku innych wydawców, w sytuacji gdy rozpracowano ich zabezpieczenia.

Źródło: http://www.dsogaming.com/news/denuvo-seems-useless-middle-earth-shadow-war-also-cracked-just-day/

Tagi: denuvo drm pc piraci Warner Bros.