Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2017 15:32
The Farm 51 pomoże lekarzom. Firma prezentuje Wirtualne Serce
597V

The Farm 51 pomoże lekarzom. Firma prezentuje Wirtualne Serce

Twórcy Get Even postanowili wykorzystać nowoczesną technologię, by pomóc kardiologii i kardiochirurgii. Studio ujawniło projekt wykorzystujący wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość, dzięki któremu lekarze będą mogli pogłębić swoją wiedzę.

Gliwickie The Farm 51 w połowie roku pozwoliło graczom zapoznać się z Get Even. Tytuł zaprezentował naprawdę zaskakującą opowieść, dla której warto sięgnąć po pudełko. Studio od wielu miesięcy specjalizuje się w pracach związanych z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością.

Get Even - recenzja gry

To właśnie ta ekipa pojechała do Czarnobylu, gdzie przygotowano The Chernobyl Project – wirtualna wycieczka zebrała sporo pochwał po premierze w wersji na komputery osobiste. Twórcy wciąż pracują nad wykorzystaniem technologii w ciekawy sposób i wczoraj odbyła się inauguracja projektu „Wirtualne Serce”.

Deweloperzy zdecydowali się stworzyć interaktywny model serca w jego prawidłowej anatomii uwzględniając cechy patologiczne. Taka propozycja zdecydowanie ułatwi studentom medycyny oraz młodym lekarzom naukę, ponieważ zainteresowani otrzymają świetny dostęp do narządu w trójwymiarze.

 „Wirtualne serce” to szeroko zakrojony projekt, dzięki któremu można będzie jeszcze lepiej kształcić przyszłe pokolenia polskich lekarzy nie tylko z zakresu anatomii, patofizjologii, lecz także z przedmiotów klinicznych. Z jednej strony służyć więc będzie celom edukacyjnym, a z drugiej – może być skutecznie wykorzystywany przy planowaniu operacji. Początkowo planowane jest utworzenie platformy e-learningowej. Następnie projekt będzie rozwijany dalej; przy zastosowaniu skanowania trójwymiarowego i tworzenia animacji technologią przechwytywania ruchu, zdążać będzie do opracowania całej anatomii człowieka.”

Jest to kolejny pokaz świetnego wykorzystania nowoczesnej technologii, która może nie tylko bawić, ale przedstawia niedostępne dla zwykłego Kowalskiego miejsca (jak w przypadku The Chernobyl Project), czy też pozwoli poszerzyć swoją wiedzę przyszłym lekarzom.

Źródło: YouTube.com

Tagi: ar get even rozszerzona rzeczywistość The Farm 51 vr wirtualna rzeczywistość

Nie przegap