Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.10.2017 09:09
Hellblade. Ninja Theory prowadzi charytatywną akcję w związku z Dniem Zdrowia Psychicznego
483V

Hellblade. Ninja Theory prowadzi charytatywną akcję w związku z Dniem Zdrowia Psychicznego

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji autorzy Hellblade: Senua's Sacrifice zdobyli się na naprawdę godny pochwały gest.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października każdego roku, już od 25 lat. Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego postanowiła zwrócić uwagę w 1992 roku na problematykę zdrowia psychicznego. I tu można tylko przyklasnąć, bo jak widać po zachowaniach sporej grupy osób (w Sieci czy na żywo) warto o to zdrowie dbać i nie bagatelizować sprawy. Z danych Instytutu Psychiatrii i Neurologii wynika, że w Polsce żyje prawie 8 milionów osób w wieku od 18 do 64 lat z zaburzeniami psychicznymi.

Recenzja Hellblade: Senua's Sacrifice

Co to ma wspólnego z Hellblade: Senua's Sacrifice? Całkiem sporo. I nie chodzi w tym miejscu tylko o scenariusz rzeczonej produkcji. Okazuje się, że Ninja Theory zdobyło się na ładny gest. Firma obiecała, że wszystkie wpływy z tytułu sprzedaży Hellblade: Senua's Sacrifice zarejestrowane w dniu 10 października przeznaczy na organizację Rethink Mental Illness z Wielkiej Brytanii. Instytucja pomaga osobom z problemami psychicznymi prowadzić codzienne życie a także podejmować leczenie.  

Oczywiście charytatywna akcja Ninja Theory ma ścisły związek z akcją Hellblade: Senua's Sacrifice. W grze towarzyszymy kobiecie zmagającej się z psychozą/schizofrenią a temat został ukazany z dużym wyczuciem. Gra zgarnęła też zasłużenie wysokie oceny w recenzjach. Na Metacritic Hellblade może się pochwalić średnią 8.1/10.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-10-09-all-proceeds-from-hellblades-sales-tomorrow-will-go-to-charity

Tagi:

Nie przegap