Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.10.2017 20:30
Final Fantasy VII Remake to specjalna gra, więc Hajime Tabata nie zamierza nad nią pracować
1182V

Final Fantasy VII Remake to specjalna gra, więc Hajime Tabata nie zamierza nad nią pracować

Square Enix rozpoczęło poważne prace nad Final Fantasy VII Remake, ale możecie mieć pewność, że nad tytułem nie będzie pracował Hajime Tabata. Twórca w ciekawy sposób wypowiedział się na temat projektu, którego jego zdaniem jest wyjątkowy.

Final Fantasy VII Remake jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji zmierzających na PlayStation 4. Gra od pierwszej zapowiedzi rozgrzewa tłumy, ale Japończycy nie zamierzają specjalnie śpieszyć się z przygotowaniem tytułu.

Final Fantasy VII Remake w końcu przygotowywane przez główny oddział Square Enix. Studio chce dopilnować gry

Hajime Tabata ma w ostatnim czasie dobrą passę, bo to pod jego wodzą narodził się Final Fantasy XV, który spodobał się graczom i wyznaczył nowy kierunek dla całego uniwersum. Deweloper został zapytany, czy będzie pracował nad Final Fantasy VII Remake, jednak wypowiedź Japończyka jest dość zaskakująca.

Twórca wyjaśnił, że „Siódemka” jest jego zdaniem specjalną częścią i on nie może jej odrestaurować:

„To specjalna odsłona i nie sądzę, bym mógł ją odświeżyć. Gra ma tak wielu fanów, że gdybym został poproszony o usatysfakcjonowanie ich wszystkich, to nie sądzę, bym mógł zrobić to w 100%.”

Japończyk podkreślił, że bez problemu może podjąć się stworzenia nowej odsłony, wykreować nową opowieść i chętnie zaakceptuje taką ofertę, ale na pewno nie podejmie się odpicowania kultowego Final Fantasy VII.

Jego zdaniem tylko dwie osoby mogą stworzyć tę grę – Yoshinori Kitase i Tetsuya Nomura. Co ciekawe, Tabata chętnie weźmie na barki przygotowanie czegoś podobnego do Final Fantasy VII-2.

Tagi: Final Fantasy VII Remake hajime tabata Square Enix

Nie przegap