SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.10.2017 11:17
Mortal Kombat. 25 lat krwawych egzekucji
1216V

Mortal Kombat. 25 lat krwawych egzekucji

Ależ ten czas zasuwa. Pamiętam, jakby to było wczoraj, jak radośnie upokarzałem kolegę amigowca w Mortal Kombat bezlitosnymi fatality, a przecież minęło już 25 lat od stworzenia tej znakomitej marki bijatyk.

Pierwsza odsłona Mortal Kombat trafiła do salonów arcade dokładnie 8 października 1992 r.  Autorzy Injustice 2 chyba przespali tę rocznicę, bo nie zająknęli się o niej na swoich kanałach informacyjnych. Od czego są jednak gracze i fani? W niedzielę przypadały 25-urodziny serii Mortal Kombat i oczywiście życzymy z tej okazji wszystkiego najlepszego (choć spóźnionego;).

Crash Bandicoot i Mortal Kombat z Funko Popami. Nie wszystkie figurki zachwycają

Mortal Kombat było w pierwszych latach katalizatorem wielu dyskusji na temat fatalnego wpływu gier wideo na młodzież. Dzisiaj brutalne egzekucje z najnowszych odsłon tej marki nie robią już na nikim specjalnego wrażenia. Medium gier stało się ważną częścią popkultury  a jej pozycji nie trzeba już bronić na okrągło - granie stało się tak oczywiste jak przemysł filmowy.

Jakie macie wspomnienia z początków Mortal Kombat? Mama zabraniała wam grać w ten obsceniczny tytuł? Ukrywaliście się z nim przed rodzicami? A może po prostu beztrosko masakrowaliście się nawzajem z sąsiadami i kolegami? W czasach 16-bitowych platform nie z pewnością nie było na rynku równie brutalnej bijatyki.

 

Tagi: brutalność krew mortal kombat NetherRealm Studios rocznica