Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.10.2017 10:36
Forza Motorsport 7. Warto było narzekać. Microsoft zmienia system związany z premią VIP
1693V

Forza Motorsport 7. Warto było narzekać. Microsoft zmienia system związany z premią VIP

Afera o pakiet VIP wymknęła się spod kontroli a gracze wściekli na zmiany, które wprowadził Microsoft w tej ofercie zalali m.in. Metacritic swoimi łzami, co znalazło oczywiśie odzwierciedlenie w tzw. "ocenach użytkowników". Na szczęście wydawca całkiem szybko zareagował na wydarzenia.

Gracze, którzy skusili się na zakup najdroższych edycji Forza Motorsport 7 otrzymują w pakiecie program VIP. Okazało się, że rzecz nie działa tak samo, jak w poprzednich odsłonach serii Forza. Dawniej VIP zapewniał trwałe, dwukrotne zwiększenie przyznawanych punktów CR za wystąpienie w każdym wyścigu. Tym razem wydawca ograniczył tę funkcję tylko do... 25 wyścigów.

Recenzja Forza Motorsport 7

W momencie premiery w Sklepie Microsoft nie można było o tej zmianie dotyczącej Forza Motorsport 7 znaleźć ani słowa. Microsoft po premierze zdążył już nanieść odpowiednie modyfikacje do wpisu, informując graczy o ograniczeniach w pakiecie.

Krytyka tego posunięcia była jednak na tyle duża, że Microsoft postanowił zmienić swoją politykę dotyczącą VIP w Forza Motorsport 7. Turn 10 wystosowało dzisiaj "List Otwarty do społeczności Forza", w którym deweloperzy obiecali, że przywrócą dawne zasady naliczania bonusów punktów CR.

Alan Hartman, szef studia Turn 10, obiecał, że osoby z pakietem VIP otrzymają 3 gratisowe samochody:  Jaguar F-TYPE Project 7 Forza Edition z 2016 roku, Chevrolet Camaro ZL1 Forza Edition z 2017 roku oraz Maserati Gran Turismo S Forza Edition z 2010 roku, a także 1 milion jednostek waluty, wykorzystywanej w Forza Motorsport 7.

"Zmienimy system nagród za VIP w Forza 7. Nowy system będzie działać tak jak w Forza 6, zapewniając podwójną premię punktów po każdym wyścigu. Już zaczęliśmy pracę nad tą funkcją i wydamy ją tak szybko, jak tylko możliwe" - zapewnił szef Turn 10.

Cóż, ponownie okazuje się, że gracze mają dużą siłę przebicia, jeśli tylko będą artykułować swoje niezadowolenie w wystarczającym natężeniu. Warto tu przypomnieć, że ostatnio podejście do kontrowersyjnego "charytatywnego DLC" zmieniło również WB Games. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Tagi: Forza 7 forza motorsport 7 kontrowersje VIP

Nie przegap