Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.10.2017 10:19
Bethesda nie ogląda się na krytykę graczy. Zamiast The Elder Scrolls VI dostaniemy nowe IP?
1736V

Bethesda nie ogląda się na krytykę graczy. Zamiast The Elder Scrolls VI dostaniemy nowe IP?

Bethesda znalazła się w ostatnim czasie pod ostrzałem fanów, którym nie podoba się m.in. fakt, że firma zaczęła sprzedawać "licencjonowane" mody do Fallout 4 i Skyrim w Creation Club. Pete Hines udzielił wywiadu, w którym pośrednio nawiązuje do tej krytyki.

Graczom nie podobają się ostatnie ruchy Bethesdy (chociażby zapowiedziany płatny tryb Survival do The Elder Scrolls V: Skyrim). Społeczność fanów The Elder Scrolls krytykuje też firmę z Maryland za rzekome ignorowanie tematu kolejnej odsłony sagi, na rzecz wyciskania kasy z kolejnych reedycji Skyrim i Fallout 4.

Bethesda szokuje płatnym trybem Survival w Skyrim

Pete Hines, szef działu marketingu w Bethesdzie, ma dla takich osób komunikat: "nie pozwolimy by to definiowało, co robimy". Hines, który pracuje w amerykańskiej firmie od 18 lat, nawiązał również w ten sposób do oczekiwań fanów, którzy żądają od Bethesdy pierwszych konkretów na temat The Elder Scrolls VI.

"Nie pozwolimy by to definiowało, co robimy. Będziemy robić rzeczy, które uważamy, że są najlepsze dla gier, które tworzymy. To wszystko nad czym mam tak naprawdę kontrolę. Próbowałem jednak zapobiegać części krytyki, prosząc Todda Howarda kilka lat temu, żeby podał jaką ścieżkę Bethesda przyjęła w kontekście The Elder Scrolls VI i kiedy można się spodziewać premiery. (...) Trzeba sobie uświadomić, że zespoły deweloperskie nie są maszynkami do podawania napojów. Nie naciśniesz tu przycisku, by otrzymać wybrany produkt. Oni muszą odpoczywać kreatywnie, spróbować nowych pomysłów albo zrobić coś kompletnie innego niż dawniej, by nie popaść w rutynę" - powiedział Pete Hines.

W wywiadzie udzielonym Gamesradar szef marketingu w Bethesdzie pochwalił deweloperów Horizon: Zero Dawn, którzy odważyli się odstąpić od bardzo popularnej serii Killzone, tworząc "niesamowite Horizon: Zero Dawn" - jak to określił Pete.

Jako drugi pozytywny przykład zmian Pete Hines wskazał Naughty Dog, które odważyło się porzucić markę Uncharted i stworzyć rewelacyjne The Last of Us.

Czyżby pracownik Bethesdy szykował nas takimi wypowiedziami na nieoczekiwaną zapowiedź? W końcu niedawno dowiedzieliśmy się, że prace nad The Elder Scrolls VI tak naprawdę jeszcze się nie zaczęły a deweloperzy musieli przecież nad czymś dłubać od wydania Fallout 4. Być może okaże się niedługo, że Bethesda szykuje się do ujawnienia zupełnie nowego IP.

Źródło: http://www.gamesradar.com/everybodys-going-to-ask-us-about-the-elder-scrolls-6-bethesdas-pete-hines-on-the-studios-vision/

Tagi:

Nie przegap