Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.10.2017 09:26
Forza Motorsport 7 znów z kontrowersjami. Fani wściekają się na zmiany w pakiecie VIP
2617V

Forza Motorsport 7 znów z kontrowersjami. Fani wściekają się na zmiany w pakiecie VIP

W trakcie weekendu fani serii Forza Motorsport ostro skrytykowali system skrzynek (lootboxów) występujący w Forza 7. Niestety okazuje się, że z grą związana jest jeszcze jedna kontrowersja - tym razem dotycząca pakietu VIP.

Gracze, którzy skusili się na zakup najdroższych edycji Forza Motorsport 7 otrzymują w pakiecie program VIP. Niestety okazuje się, że rzecz nie działa tak samo, jak w poprzednich odsłonach serii Forza. Dawniej VIP zapewniał trwałe, dwukrotne zwiększenie przyznawanych punktów CR za wystąpienie w każdym wyścigu. Tym razem wydawca ograniczył tę funkcję tylko do... 25 wyścigów.

Recenzja Forza Motorsport 7

Niestety w momencie premiery w Sklepie Microsoft nie można było o tej zmianie dotyczącej Forza Motorsport 7 znaleźć ani słowa. Wściekli fani "zbombardowali" stronę recenzji programu VIP a obsługa Sklepu zmodyfikowała już opis atrakcji, dodając adnotację, że otrzymujemy tylko pięć kart zapewniających bonusowe punkty CR, które można użyć zaledwie 25 razy.

Mleko się już rozlało a pakiet Forza Motorsport 7 VIP posiada chyba najniższą ocenę spośród wszystkich produktów dostępnych w Sklepie Microsoft: 1 gwiazdkę na 5 możliwych (średnia z 237 recenzji użytkowników). Złość graczy widać w praktycznie każdej recenzji w rzeczonym systemie cyfrowej dystrybucji a "hejt" wylewa się też w inne miejsca. Fani serii postanowili chyba dać znać o swoim niezadowoleniu na Metacritic, gdzie gra ma średnią ocen użytkowników na poziomie 7/10. Średnia ocen recenzentów to aktualnie bardzo wysokie 9.2/10 (średnia z 7 opublikowanych werdyktów).

Tagi: DLC Forza 7 Forza Motorsport 7 kontrowersje lootbox Microsoft turn 10 VIP