Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.09.2017 11:31
Oszustwa na Steam. Ponad 170 gier usuniętych przez Valve
2971V

Oszustwa na Steam. Ponad 170 gier usuniętych przez Valve

Oszustwa związane z platformą Steam nie dotyczą tylko kupowania kluczy do gier za kasę z wykradzionych kart kredytowych. W usłudze Valve działają też firmy, które sprzedają tytuły, które nigdy nie powinny się na niej znaleźć.

Valve właśnie usunęło 173 gry ze Steam, z czego większość stworzyło Silicon Echo Studio. Produkcje nie są już dostępna na Steam, ale osoby, które zdążyły kupić te tytuły zachowają możliwość zabawy w ich ramach.

Steam wprowadza złotówki. Przelicznik, metoda płatności i dodatkowe informacje

Główną przyczyną usunięcia gier Silicon Echo i Zonitron Productions była ich bardzo kiepska jakość. Większość z tych tytułów stworzono poprzez wykonanie prostackich podmianek modeli graficznych z innych produkcji wykonywanych w Unity. Valve mówi nawet o "klonowaniu" zawartości gier, w których zmieniały się tylko menusy i tytuły. Oprócz zarzutu plagiatu powodem usunięcia gier było też stosowanie przez Silicon Echo i Zonitron nieetycznych praktyk związanych z handlem kluczami i Trading Cards.

Valve tak uzasadniło swoje działanie na Steam:

"Okazuje się, że konta pod którymi sprzedawano te gry należały do jednej osoby. Doszliśmy do tego, że działania tej osoby bardzo negatywnie wpływały na funkcjonalność naszego sklepu i naszych narzędzi. Przykładowo, wspomniana osoba sprzedawała masowo prawie identyczne produkcje na Steam. Rzeczony deweloper nadużywał też systemu kluczy Steam. W związku z tymi faktami problematyczne gry zostały usunięte z naszego sklepu a Valve zakończyło definitywnie współpracę z tą osobą.

Nasza platforma jest otwarta, ale prosimy by deweloperzy szanowali naszych klientów i naszą politykę. Masowa sprzedaż sklonowanych gier albo manipulowanie narzędziami naszego sklepu nie będą tolerowane".

Poniżej przykład jednej z popierdółek, sprzedawanych na Steam, które zostały usunięte przez Valve.

Tagi: kontrowersje oszustwo pc steam valve