Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2017 17:09
Sony nie zamierza inwestować w konsole przenośne. Firma preferuje smartfony
1446V

Sony nie zamierza inwestować w konsole przenośne. Firma preferuje smartfony

Japońska korporacja od pewnego czasu coraz to mniej wspomina o PlayStation Vita, ale ciekawe wnioski na temat urządzenia wypowiedział Andrew House. Szef Sony Interactive Entertainment nie widzi sensu inwestowania gotówki w konsole przenośne.

PlayStation Vita zadebiutował na japońskim rynku w grudniu 2011 roku. Konsola oczarowała wielu graczy, jednak ze względu na skromną liczbę ekskluzywnych i zarazem wyjątkowo mocnych tytułów, nie osiągnęła oczekiwanego sukcesu.

FIFA 18, HOB, Ruiner, Chernobyl VR Project i więcej. Nowości na PlayStation Store

W sprawie urządzeń przenośnych wypowiedział się Andrew House, który podkreślił, że nie widzi „ogromnej szansy na rynku” dla takich sprzętów. Szef Sony powtórzył, że jego zespół skupia się na konsolach domowych.  

Andrew House jednoznacznie powiedział, że aktualnie Sony nie ma planów na przygotowanie nowego handhelda. Korporacja ma w ostatnim czasie spory problem z takimi platformami, bo PlayStation Vita nie odnotowała dobrych wyników na Zachodzie.

Zdaniem Sony problemem PS Vita była zmiana stylu życia graczy, którzy w tym szczególnym momencie zdecydowanie chętniej sięgali po smartfony i to właśnie te urządzenia stały się najlepszą platformą do rozgrywki w terenie.

To właśnie z tego powodu Sony inwestuje w nowoczesne telefony – w zeszłym roku Japończycy utworzyli nowe studio Forwardworks, które ma wrzucać na nowy rynek gry z logiem PlayStation.  

Źródło: https://www.gamasutra.com/view/news/306495/Sony_doesnt_see_huge_demand_for_portable_consoles_.php

Tagi: andrew house playstation 4 playstation vita sony

Nie przegap