Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2017 14:10
Twórcy Just Cause już przymierzają się do tworzenia gier na PlayStation 5 i następcę Xboksa One X
1204V

Twórcy Just Cause już przymierzają się do tworzenia gier na PlayStation 5 i następcę Xboksa One X

Deweloperzy odpowiedzialni za serię Just Cause aktualnie nie zapowiedzieli nowej produkcji, jednak możemy mieć pewność, że ekipa coraz to śmielej patrzy w przyszłość. Avalanche Studios poszukuje twórców, którzy mogą pracować nad grami przeznaczonymi na nową generację.

Termin „nowa generacja” do niedawna odnosił się do PlayStation 4 i Xboksa One, jednak w przeciągu ostatnich miesięcy na rynku zadebiutowały kolejne wersje konsol, które jednak wciąż znajdują się w „jednej rodzinie”.

PlayStation 5 dopiero w 2020 roku? Analityk zmienia zdanie

Avalanche Studios mierzy już jednak odrobinę dalej. Twórcy na swojej stronie oficjalnie poszukują starszego programisty, który pomoże stworzyć wieloosobowy silnik z otwartym światem przeznaczony dla „konsol nowej generacji”. O podobne stanowisko może ubiegać się osoba z doświadczeniem „dyrektora technicznego”, który również będzie mógł pracować z nadciągającymi platformami.

Deweloperzy na witrynie podkreślają, że silnik będzie współpracował z obecną oraz następną generacją konsol, więc możemy mieć pewność, że nie mówimy tutaj tylko o PlayStation 4, PlayStation 4 Slim, PlayStation 4 Pro i Xboksie One, Xboksie One S, Xboksie One X.

Co ciekawe, niektórzy nawet przypuszczają, że wykonanie takiego projektu może trwać dwa-trzy lata, więc PlayStation 5 oraz następca Xboksa One X mógłby trafić na rynek pod koniec 2019 lub w 2020 roku.

Sony oraz Microsoft nie mówią aktualnie o nowych urządzeniach, ale nie będzie raczej dla nikogo niespodzianką, gdy w pewny momencie Japończycy oraz Amerykanie pokażą nowy sprzęt.  

Źródło: https://www.vg247.com/2017/09/26/is-this-job-ad-from-just-cause-dev-avalanche-the-first-to-mention-next-gen-consoles/

Tagi:

Nie przegap