Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.09.2017 12:02
Forza Motorsport 7 już z opcją preload. Posiadacze XOne nie muszą pobierać 100 GB
1671V

Forza Motorsport 7 już z opcją preload. Posiadacze XOne nie muszą pobierać 100 GB

Zostały już tylko ostatnie dni do premiery Forza Motorsport 7. Grę można już testować w wersji demonstracyjnej a osoby, które już zdecydowały się na zakup przez Sieć, mogą już wykonywać preload plików, tak by nie czekać ani chwili w momencie premiery.

Preload to opcja pozwalająca na pobranie 99,9% plików produkcji, którą kupiliśmy w ofercie przedpremierowej w cyfrowej dystrybucji. Forza Motorsport 7 właśnie trafiła w takiej formie na Xbox One oraz Windows 10. Korzystając z preloadu w momencie premiery nowych wyścigów konieczne będzie tylko zalogowanie się do Xbox Live i już będzie można zaczynać zabawę - bez konieczności ściągania dużych plików czy patcha Day One.

Recenzja Project CARS 2

Okazuje się, że na PC gra zajmuje ok. 100 GB. Ma to związek z zajmującymi dużo miejsca teksturami 4K. Niestety posiadacze słabszych pecetów lub osoby bez wyświetlaczy 4K nie mogą pobrać mniejszego pakietu danych, bez tekstur w najwyższej rozdzielczości. Tyle samo ma zajmować wersja gry na Xbox One X, która zostanie udostępniona w momencie premiery konsoli.

Inaczej jest w przypadku właścicieli Xbox One. W takiej wersji Forza Motorsport 7 zajmuje tylko 67 GB. Deweloperzy po prostu wycięli z tego pakietu tekstury 4K.

Niestety osoby, które kupią pudełkowe wydanie Forza Motorsport 7 również muszą się liczyć z pobraniem dużej paczki plików. Turn 10 informowało tydzień temu, że patch Day One może zajmować w takiej sytuacji nawet 50 GB. Na szczęście rozgrywkę będzie można prowadzić od razu po włożeniu płyty do konsoli - niedostępne będą jednak do czasu pobrania patcha Day One niektóre funkcje, np. nagrody za zaliczanie Driver's Cup.

Microsoft ujawnił wczoraj samochody, którymi będą mogli cieszyć się za kilka dni świeżo upieczenie posiadacze Forza Motorsport 7 w wydaniu Deluxe i Ultimate. Filmik wprowadzający rzeczone wozy znajdziecie poniżej.

 

Tagi: Forza 7 Forza Motorsport 7 humor rozmiary turn 10 xbox one x