Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.09.2017 12:14
Project Cars 2 przegrało z Destiny 2. Znacznie gorsza sprzedaż wydań fizycznych w UK
600V

Project Cars 2 przegrało z Destiny 2. Znacznie gorsza sprzedaż wydań fizycznych w UK

Ekipa GfK Chart-Track dzielnie śledzi wyniki sprzedaży z rynku brytyjskiego. Jak co tydzień analitycy podali ranking popularności gier z Albionu.

Destiny 2 zadebiutowało w Wielkiej Brytanii z wynikiem gorszym o połowę od Destiny. Teraz o nie najlepszym starcie sprzedaży możemy mówić również w przypadku Project Cars 2. Okazuje się, że najnowsze wyścigi rozchodziły się w premierowych dniach o 74% gorzej od pierwszej odsłony Project Cars.

Recenzja Project CARS 2

Niestety GfK Chart-Track śledzi tylko sprzedaż gier w pudełkach, a nie w dystrybucji cyfrowej, w związku z czym trudno powiedzieć, jakie finalnie wyniki zaobserwuje wydawca Project Cars 2.

Kolejnym, po Project Cars 2, debiutującym tytułem na rynku brytyjskim było w zeszłym tygodniu Pokken Tournament DX. Gra od razu wskoczyła na piąte miejsce rankingu. Spory wzrost zainteresowania zanotowano w przypadku LEGO Worlds, które z 15 pozycji awansowało na miejsce 10. Destiny 2 utrzymało pozycję lidera a Uncharted: Zaginione Dziedzictwo spadło z 5 na 8 lokatę w stawce.

Ranking sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii (w zeszłym tygodniu):
 
1    Destiny 2
2    Project Cars 2
3    NBA 2K18
4    Pro Evolution Soccer 2018
5    Pokken Tournament DX
6    Grand Theft Auto V
7    Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy
8    Uncharted: The Lost Legacy
9    Forza Horizon 3
10    LEGO Worlds

Źródło: GfK Chart-Track

Tagi:

Nie przegap