Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.09.2017 09:55
Battlegrounds. Kampania singleplayer na horyzoncie. Gra zmiażdżyła konkurencję na Steam
1899V

Battlegrounds. Kampania singleplayer na horyzoncie. Gra zmiażdżyła konkurencję na Steam

Umarł król, niech żyje król. DOTA 2 i Counter-Strike: Global Offensive muszą się pogodzić z przegraną, bo hegemonem na Steam jest od kilku tygodni Playerunknown's Battlegrounds.

Playerunknown's Battlegrounds wykręca kolejne rekordy w kategorii pecetowego grania. Na Steam rzeczona produkcja osiągnęła w ostatnim tygodniu nową granicę: 1,523 miliona graczy notowanych przez serwery Steam, przez 24 godziny. Ta niezależna produkcja tylko wczoraj zgromadziła w szczytowym momencie zainteresowania 1,495 mln osób. Dla porównania Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive zdołały przyciągnąć do siebie wczoraj "tylko" 742 i 664 tysięcy graczy, co zapewniło im odpowiednio 2 i 3 miejsce w rankingu Steam.

Playerunknown's Battlegrounds w Encyklopedii PPE.pl

Taki wyczyn jest wart odnotowania również z tego powodu, że w przypadku Playerunknown's Battlegrounds mamy do czynienia z płatną produkcją, a nie z tytułem free-to-play jak w przypadku DOTA 2.

Osoby, które nie przepadają za sieciową rozgrywką mają czego wyczekiwać. Brendan Greene, autor Playerunknown's Battlegrounds zapowiedział, że chciałby dodać kampanię singleplayer do swojej produkcji. Najpierw jednak autor zamierza dokończyć pracę nad konwersją szykowaną dla Xbox One.

"Bardzo chciałbym dodać kampanię singleplayer do mojej gry. Sądzę, że wyspa byłaby wspaniałą sceną dla ciekawej historii. W tym momencie nie mamy jednak na to czasu i środków" - napisał Brendan Greene.

Autor Playerunknown's Battlegrounds opublikował też screenshot prezentujący nowy pojazd zmierzający do gry. Wóz przypomina Volkswagena Transportera T2 (tzw. "Ogórka").

Playerunknown's Battlegrounds sprzedało się już w liczbie ponad 10 mln kopii na PC. Greene zapowiedział, że nie ma zamiaru zwiększać ceny produkcji po jej wyjściu z etapu Early Access na Steam.

Źródło: http://steamcharts.com/

Tagi:

Nie przegap