Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 24.09.2017 16:05
Unseen64. Odnaleziono zaginioną grę Pilotwings na Nintendo Wii
998V

Unseen64. Odnaleziono zaginioną grę Pilotwings na Nintendo Wii

W naszej branży wiele jest takich projektów, które nigdy nie będą miały szansy ujrzenia światła dziennego, nawet jeśli były o kilka chwil od całkowitego ukończenia prac. Tym razem zajmująca się takimi sprawami ekipa Unseen64 odnalazła Pilotwings z Nintendo Wii.

Seria Pilotwings nie odniosła zbyt wielkiego komercyjnego sukcesu, mimo że chwilami radziła sobie całkiem nieźle. Po 1996 roku, kiedy to pojawiła się druga odsłona zatytułowana Pilotwings 64 na Nintendo 64, wydawca zapomniał o niej i przez blisko 15 lat fani nie mieli okazji wcielić się w rolę wymarzonego pilota.

10 najlepszych gier z Wii

Jednakże sytuacja ta miała być zgoła inna, albowiem jeszcze na Nintendo Wii powstawał ogromny, ambitny restart marki o otwartym światem i goglami do śledzenia ruchów głowy!

Projekt miał pierwotnie powstawać w studio Factor 5, które to miało doświadczenie w grach lotniczych dzięki Star Wars: Rogue Squadron. Po wielu zmianach pomysłów, przeskoczeniu z GameCube na Wii i próbach skonstruowania dedykowanego akcesorium, całość miała zostać zupełnie nowym IP o nazwie WeFly. Jak już dobrze wiemy, nic z tego nie wyszło, a całość wylądowała w koszu. Więcej informacji znajdziecie w poniższym materiale.

Pilotwings' Lost Open World Reboot (Nintendo Wii) - Unseen64

Tagi: did you know gaming pilotwings unseen64

Nie przegap