Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 22.09.2017 10:55
Overwatch. Blizzard wprowadzi dożywotnie bany za toksyczne zachowanie
856V

Overwatch. Blizzard wprowadzi dożywotnie bany za toksyczne zachowanie

Blizzard ma w ostatnim czasie wielkie problemy związane z toksycznością społeczności, która pojawia się w ich grach, przez co firma traci dużo środków na walkę chamstwem.

Teraz Zamieć jest już na skraju wytrzymałości oraz tolerancji na takie wybryki, dlatego też zamierza rozdawać dożywotnie bany na grę w trybach "competitive" - czyli w tych turniejowych oraz rankingowych.

Aby otrzymać taką karę trzeba będzie nieźle zawinić, lecz nie ma się co bać o przypadkowe oberwanie młotem sprawiedliwości. Gracze, którzy dostaną aż trzykrotnie bana sezonowego, automatycznie zostaną wykluczeni z gry kompetytywnej na zawsze. 

Tutaj swoją pomoc zaoferował też Xbox, który wprowadza system reputacji graczy, który współpracować będzie między innymi z grą Blizzarda. Sprawi on zaś, że jeśli ma się zbyt niską ocenę od współgrających serwery konsol będą wykluczać takiego delikwenta z normalnego matchmakingu i łączyć go z innymi o złej sławie.

Rozdawanie dożywotnich kar rozpocznie się już 27 września. Czy to pomoże samemu Overwatchowi? Być może, choć szczerze w to wątpię.

Podesłał: REALista

Źródło: https://us.battle.net/forums/en/overwatch/topic/20759266236#post-1

Tagi: bany Blizzard overwatch

Nie przegap