Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2017 15:56
Netflix ma zapłacić miliard dolarów bratu Pablo Escobara
5095V

Brat Pablo Escobara pozywa Netflixa na miliard dolarów

Stacja Netflix z sukcesem kontynuuje rozwijanie serialu Narcos. Trzeci sezon cieszy się sporą popularnością, ale włodarze platformy mają spory problem, bo produkcją ponownie zainteresował się brat Pablo Escobara.

Netflix nie może narzekać na brak zainteresowania swoimi autorskimi projektami. Trzeci sezon Narcos zbiera bardzo pozytywne opinie, a platforma pracuje już nad kolejnymi przygodami. Niestety, w ostatnich dniach informowaliśmy o problemach w Meksyku, gdzie zastrzelono jednego z członków ekipy filmowej.

Narcos. W Meksyku zastrzelono jednego z członków ekipy filmowej - śledztwo trwa

W sprawie postanowił wypowiedzieć się Roberto de Jesús Escobar Gaviria, czyli księgowy kartelu z Medellin, który jest jednocześnie bratem Pablo Escobara. Jego zdaniem to Netflix powinien wynająć płatnych zabójców, którzy zdołają ochronić ekipę filmową i zapewnić spokój na planie.

Mężczyzna podczas rozmowy z dziennikarzem Hollywood Reporter wspomniał nawet o „błogosławieństwie”, które musi wydać jego firma osobom, które chcą zajmować się tworzeniem produkcji na terenie Medellin lub Kolumbii:

„Nie chcę, by Netflix lub inna firma produkująca filmy tworzyła jakąkolwiek produkcję w Medellin lub Kolumbii, która odnosi się do mnie lub mojego brata Pablo bez zgody Escobar Inc. To jest bardzo niebezpieczne. W szczególności bez naszego błogosławieństwa. To nasz kraj.”

Roberto przygotował nawet pozew sądowy, przez który stacja jest podobno „przerażona”. Escobar żąda w nim 1 miliarda dolarów za bezpodstawne wykorzystanie znaków towarowych:

„Jesteśmy właścicielami wszystkich znaków towarowych, nazwisk, marki Narcos. Nie będę bawił się z ludźmi z Dolny Krzemowej. Mają te swoje telefony, ładne gadżety, ale nie znają życia. Nie daliby rady przetrwać w dżungli, w Medellin, czy gdziekolwiek w Kolumbii. A ja to zrobiłem.”

Kolumbijczyk w 1992 roku uciekł z więzienia, jednak po ponad roku dobrowolnie wrócił do celi. Po dziesięcioletniej odsiadce, założył „Escobar Inc”, czyli firmę, która ma zajmować się interesami i prawami swojego brata.

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4899630/Escobar-s-brother-talks-Narcos-location-scout-s-killing.html

Tagi: narcos Netflix pozew

Nie przegap