Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.09.2017 18:02
Primax ufundowany w mniej niż 2 godziny. Pierwsze gogle VR 8K
1224V

Primax ufundowany w mniej niż 2 godziny. Pierwsze gogle VR 8K

Wirtualna rzeczywistość wciąż nie powiedziała ostatniego słowa, a już wkrótce na rynku mogą pojawić się urządzenia, które pozwolą deweloperom zaprezentować oczekiwaną przez graczy jakość. Gogle Primax zostały ufundowane na Kickstarterze.

1 godzina i 13 minut – tyle czasu wystarczyło, by producenci Primax zebrali 200 tysięcy dolarów na przygotowanie gogli VR, które zaoferują rozgrywkę w jakości 8K. Twórcy dopiero wystartowali z inicjatywą, a już nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Sony is not interested in handhelds

Primax chciał zebrać w przeciągu miesiąca 200 tysięcy dolarów, a już teraz aukcję wsparło ponad 1000 graczy, którzy zaoferowali projektantom 641 tysięcy dolarów. Na urządzenie będziemy musieli zaczekać pewnie kilka, a może nawet kilkanaście miesięcy, jednak sprzęt może rozpocząć kolejną generację wirtualnej rzeczywistości.

Wielu klientów PlayStation VR, Oculus Rift, czy też HTC Vive narzeka na jakość obrazu, a Primax ma zaoferować znacznie lepszą grafikę. Oczywiście wiele w tym wypadku zależy od komputera, czy też samych tytułów, ale może najwyższy czas na coś nowego?

Poniżej możecie zobaczyć porównanie grafiki. Twórcy zaoferują również Primax 5K, który będzie charakteryzował się słabszymi parametrami, ale i tak lepszymi od Oculus Rift oraz HTC Vive.

Co ciekawe, wpłacając zaledwie 999 dolarów można zgarnąć limitowane wydanie „8K X Full Package”, czyli pełen pakiet – autorzy zaproponowali 150 sztuk wypasionego pudełka. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: https://www.vrfocus.com/2017/09/pimax-8k-headset-smashes-past-funding-goal-in-under-2-hours/

Tagi: gogle vr primax vr wirtualna rzeczywistość

Nie przegap