Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 18.09.2017 10:26
Battleborn. Gearbox kończy wspierać nieudanego konkurenta Overwatch i skupi się na Borderlands 3
639V

Battleborn. Gearbox kończy wspierać nieudanego konkurenta Overwatch i skupi się na Borderlands 3

Gearbox Software znane jest z produkcji dobrych gier, które przeważnie osiągają dosyć spore sukcesy, podbijając rynek ciekawą stylistyką i wykonaniem. Niestety zdarzają im się również wpadki.

Niecałe 15 miesięcy temu Gearbox wystartował ze swoją ostatnią produkcją, która to miała na celu zawojować segment Multiplayer Online Battle Arena i pokazać, że Borderlands to nie jedyna marka, która wyszła temu studiu. Niestety pech chciał, że zaledwie 3 tygodnie wcześniej wystartował niesamowicie podobny do Battleborn, Overwatch od Blizzarda.

To z miejsca skazało produkcję 2K Games na porażkę marketingową. Twórcy musieli zatem sprzedawać grę za połowę ceny, szybko robić przeceny, darmowe weekendy i podejmować wszelkie kroki, które mogłyby spróbować odgryźć kawałek tortu zajmowanego przez Zamieć.

Niestety po bardzo krótkim czasie, bo właśnie 15 miesiącach życia, Gearbox Software postanowiło zakończyć wsparcie dla Battleborn i pozostawić tytuł sam sobie. Oznacza to, że jesienna aktualizacja będzie tą ostatnią, a free-to-playowa obecnie MOBA będzie dogorywać sobie na pozostawionych przy życiu serwerach. 

Firma nie wyłącza ich, gdyż wie, że z ich dziełem wciąż związanych jest trochę osób, które podchodzą do niego bardzo emocjonalnie i ma zamiar regularnie bawić się w nim z przyjaciółmi. W ramach przypomnienia wrzucamy jeden ze zwiastunów gry.

Battleborn - Launch Trailer

Tagi: 2K Games battleborn Gearbox Software

Nie przegap