Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 17.09.2017 14:07
Prezes Ubisoft twierdzi, że Horizon: Zero Dawn i The Legend of Zelda brały mechaniki z ich gier
2457V

Prezes Ubisoft twierdzi, że Horizon: Zero Dawn i The Legend of Zelda brały mechaniki z ich gier

Aktualny prezes Ubisoft, Yves Guillemot, udzielił wywiadu do najnowszego 311 numeru magazynu Edge. Powiedział w nim między innymi, że dwie największe ekskluzywne gry tego roku z otwartym światem, czerpią sporo z produkcji jego firmy.

Nie ma co ukrywać, że Horizon: Zero Dawn oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild są grami świetnymi, lecz większość z tego, co mają w sobie zaczerpnęły z pomysłów, które funkcjonują na rynku już od paru lat. 

Przy premierze obu dzieł były komentarze, że no Zelda ma system wież z Ubi, a Horizon wykorzystuje obozy wrogów tak jak Far Cry 3. Nic zatem dziwnego, że Yves Guillemot chwali się światu tym, że jedne z najlepiej ocenianych gier tego roku wzięły to co opracowało swego czasu Ubi.

To interesujące, gdyż The Legend of Zelda: Breath of the Wild wzięła sporo rzeczy, które istniały w serii Far Cry i innych grach Ubisoftu i doprowadziła je do prefekcji.

Dalej wyjaśniał, że w naszej branży popularne jest spoglądanie na dokonania innych.

Jeśli spojrzysz na wiele gier, które zostało wydanych w ostatnim czasie - nawet ostatnia gra Sony, Horizon: Zero Dawn - te biorą niektóre systemy, które my mamy. Jest tak, dlatego że w naszej branży zawsze spoglądamy na inne gry i innych wydawców. Gry są bardzo skomplikowane, więc to pozwala nam dostarczać lepsze wrażenia. 

Źródło: http://wccftech.com/ubisoft-open-world-zelda-horizon/

Tagi: Horizon: Zero Dawn the legend of zelda: breath of the wild Ubisoft

Nie przegap