Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2017 15:32
Marvel zamierza walczyć o prawa do X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Stan Lee obiecuje wiele historii
923V

Marvel zamierza walczyć o prawa do X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Stan Lee obiecuje wiele historii

Wiele lat temu Marvel został zmuszony do sprzedaży praw do kilku swoich wielkich marek, jednak po zreperowaniu budżetu, korporacja zamierza walczyć o swoich bohaterów. Stan Lee wypowiedział się na temat X-Menów oraz Fantastycznej Czwórki.

Superbohaterowie nie zawsze byli rozchwytywani za każdą mackę i kilkanaście lat temu Marvel miał spore problemy finansowe. Wtedy to zarząd wydawnictwa zdecydował się szukać pieniędzy w każdym możliwym miejscu i w konsekwencji sprzedano prawa do między innymi X-Menów oraz Fantastycznej Czwórki.

Marvel vs. Capcom: Infinite. Iron Man, Mega Man i Morrigan prezentują swoje możliwości

Aktualnie w tym wypadku wszystkie karty rozdaje studio 20th Century Fox, ale Stan Lee podczas Wizard World Nashville zapowiedział walkę o swoich kompanów:

„Prędzej czy później odzyskamy prawa do wszystkich naszych postaci. Oni [20th Century Fox – red.] wciąż pracują nad tymi uniwersami, przygotowują filmy X-Menów oraz inne. Ale nie martwcie się. Otrzymacie więcej historii superbohaterów Marvela w następnych latach niż możecie zobaczyć.”

Sytuacja na pewno nie będzie łatwa, ale legendarny twórca jest pewny swego. Warto tutaj na pewno wspomnieć, że to podobno właśnie z tego powodu bohaterowie X-Menów nie są częścią Marvel vs. Capcom: Infinite. Producent tytułu w ostatnim wywiadzie powtórzył, że licencje nie były problemem, ale zdaniem przecieków Mike Evans nie jest do końca szczery – ekipa Wolverine’a trafi do pozycji, ale dzięki DLC, a zarobiona gotówka pozwoli opłacić tantiemę 20th Century Fox.

Źródło: https://aotf.com/culture/stan-lee-marvel-xmen-fantastic-four-rights/

Tagi: 20th century fox fantastyczna czwórka marvel Stan Lee x-men

Nie przegap