Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2017 15:04
Strażnik z Destiny 2
704V

Destiny 2 sporym sukcesem. Activision chwali się pierwszymi wynikami

Nie jest to raczej wielkie zaskoczenie. Najnowsza gra Bungie świętuje pierwsze sukcesy, o których zdecydowało się poinformować Activision. Aktualnie firma nie przedstawia liczb, ale ujawnia ciekawe szczegóły.

Bungie w dniu premiery nie prezentowało ogromnej zawartości, ale nie wystraszyło to fanów strzelania. Activision właśnie potwierdziło bardzo wysokie zainteresowanie Destiny 2, które w kilku miejscach pobiło pierwowzór.

Destiny 2. Raid Leviathan ukończony - znamy szczegóły, a Bungie gratuluje

W oficjalnym komunikacie prasowym Activision potwierdza, że Destiny 2 pobiło Destiny w zaangażowaniu graczy na serwerach oraz pod względem cyfrowej sprzedaży. Eric Hirshberg, dyrektor generalny korporacji, zaznaczył, że te sukcesy udało się osiągnąć dzięki ogromnej liczbie zamówień przedpremierowych (rekord!) oraz zaangażowaniu graczy od pierwszego dnia na PlayStation Store:

„Wraz z pobiciem rekordu zamówień przedpremierowych oraz najlepszą sprzedażą w dniu premiery na PlayStation Store, jesteśmy podekscytowani widząc zaangażowanie graczy, czego efektem jest najwyższa liczba jednocześnie zalogowanych graczy do tej pory. Destiny 2 zaliczyło bardzo mocny start z najlepszym otwarciem na konsolach w pierwszym tygodniu od premiery. Kiedy połączymy to z faktem, że wersja PC dopiero oczekuje na premierę, Destiny 2 bez wątpienia staje się jednym z największych wydarzeń bieżącego roku w branży gier”.

Destiny 2 to aktualnie największa konsolowa premiera w 2017 roku! A nie możemy jeszcze zapomnieć, że tytuł wciąż nie zadebiutował na komputerach osobistych, a według informacji Activision – ta platforma również będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Co ciekawe, przez osiem dni z rzędu na serwerach Destiny 2 wciąż znajdowało się ponad 1 milion graczy z całego świata. Gra Bungie wciąż jest najchętniej oglądaną, konsolową produkcją na Twitchu (3 rok z rzędu).

Kilka słów dodał również Pete Parsons, prezes Bungie:

„W tym tygodniu osiągnęliśmy kilka niezwykle ważnych kamieni milowych w kwestii rozwoju naszej społeczności. Jesteśmy pozytywnie zszokowani faktem, że przez osiem dni z rzędu widzieliśmy więcej niż milion graczy jednocześnie podróżujących przez świat Destiny 2. Sprawia to, że czujemy się jednocześnie bardzo zainspirowani i pełni pokory, więc nie możemy się już doczekać, aż pokażemy wszystkim co jeszcze mamy w zanadrzu” 

W Wielkiej Brytanii Destiny 2 to największa premiera w 2017 roku – tytuł wyprzedził świetny rezultat Ghost Recon: Wildlands – ale warto wspomnieć, że sklepy odnotowały 58% mniejszą sprzedaż pudełek względem Destiny… Jak widać  gracze coraz to chętniej sięgają po cyfrowe wersje.

Źródło: http://wccftech.com/destiny-2-surpasses-digital-sales/

Tagi: Activision Bungie Destiny 2

Nie przegap