Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2017 18:11
Final Fantasy XVI kreowane dzięki opiniom fanów, w Early Access lub odcinkach? Square Enix kombinuje
1085V

Final Fantasy XVI kreowane dzięki opiniom fanów, w Early Access lub odcinkach? Square Enix kombinuje

Wiele na to wskazuje, że po sporym sukcesie Final Fantasy XV nie będziemy czekać wielu lat na prezentację stosownej kontynuacji. Na temat przyszłości serii wypowiedział się Yoshinori Kitase, który w ciekawy sposób przedstawia wizję Japończyków.

Yoshinori Kitase od ponad 20 lat pracuje nad marką Final Fantasy. Twórca miał przyjemność tworzyć między innymi Final Fantasy V, Final Fantasy VI, Final Fantasy VII, Final Fantasy VIII, Final Fantasy X, czy też Final Fantasy XIII. Teraz uznany producent oraz reżyser zajmuje się rozwojem Mobius Final Fantasy.

Final Fantasy XVI. Prace nad nowym projektem rozpoczną się w przyszłym roku

Twórca miał przyjemność promować tytułu podczas PAX West 2017, gdzie rozmawiał z dziennikarzami na temat przyszłości serii Final Fantasy. Twórca zajmuje się teraz mobilną przygodą, która jednak może mieć ogromny wpływ na główną serię.

Kitase podczas rozmowy wyjaśnił, że wielką różnicę względem mobilnego FF oraz dużego FF jest możliwość implementacji informacji zwrotnych od graczy – w przypadku tytułu na konsole wprowadzenie przygody na rynek trwa od dwóch do trzech lat, a w przygodzie na iOS oraz Androida już po miesiącu fani mogą cieszyć się z nowej zawartości.

To zdaniem dewelopera właśnie dzięki dobrej relacji z fanami udało im się stworzyć świetną opowieść, która cieszy się sporą popularnością. Praca z szybkimi, pozytywnymi efektami jest również bardzo mobilizująca dla deweloperów, którzy chętnie chcieliby przenieść taki model dystrybucji również na konsole.

Jak to zrobić? Opcją jest historia w odcinkach, Wczesny Dostęp lub „gra jako usługa”, ale tak naprawdę Square Enix nie zdecydowało jeszcze w jaki sposób będzie rozwijać wielkie przygody na konsolach.

„Jak przenieść taki model tworzenia na gry konsolowe to kolejne pytanie, z którym musimy się zmierzyć, ale chcę spróbować rozmawiać [ze społecznością – red.] i w taki sposób uzyskiwać informacje zwrotne podczas tworzenia gier w przyszłości.”

Japończyk zaznaczył jednak, że jego zdaniem na każdej nowej konsoli zawsze muszą pojawić się nowe części Final Fantasy. Kitase chce, by gracze patrząc w przeszłość zawsze widzieli historie z serii Final Fantasy.

Tagi: final fantasy final fantasy xvi Square Enix yoshinori kitase

Nie przegap