Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2017 21:06
Shadowrun Anthology na Xbox One X. Twórcy przygotowują wielki projekt dla fanów uniwersum
781V

Shadowrun Anthology na Xbox One X. Twórcy przygotowują wielki projekt dla fanów uniwersum

Już wkrótce Microsoft może ogłosić wielki projekt w uniwersum Shadowrun. Gra w zasadzie już powstaje, o projekcie poinformował jeden z deweloperów, a teraz wystarczy tylko „zielone światło” od Amerykanów. Tytuł jest kreowany wyłącznie na Xboksa One.

W maju 2007 roku zadebiutowało Shadowrun, czyli produkcja oparta o jeden z najbardziej znanych i cenionych systemów RPG o tej samej nazwie. Za grę odpowiadało FASA Studio, a wydawcą tytułu został Microsoft.

Assassin’s Creed: Origins bezwzględnie najpiękniejsze na Xbox One X - Ubisoft chwali nową platformę Microsoftu

Od tego czasu na rynek trafiło kilka gier z podtytułem Shadowrun, jednak wiele na to wskazuje, że wkrótce otrzymamy konkretną zapowiedź nowej odsłony. W sprawie produkcji wypowiedział się Daniel Connery, założyciel Team Dragonpunk, który wraz ze swoim zespołem pracuje nad tajemniczym tytułem.

Shadowrun Anthology to coś w rodzaju platformy nowej generacji, która pozwoli graczom poznawać tradycyjne, nowe oraz te tworzone przez społeczność historie (przez modyfikacje). W przypadku „tradycji” otrzymamy znane opowieści zaczerpnięte prosto z książek (ze znanymi bohaterami), w przypadku nowych wydarzeń, będą to kolejne rozdziały przygód, a w dodatku fani otrzymają przez mody możliwość rozwijania projektu.

Produkcja ma tak naprawdę rozwinąć platformę bazową, która od wielu lat jest wykorzystywana przez profesjonalnych deweloperów jak i miłośników modyfikacji. To właśnie „Antologia” ma ożywić wizję Shadowrun.

Aktualnie zespół Connery’a chce zaprezentować wizję Microsoftowi, który jest właścicielem do gier z tego uniwersum (nie książek), więc wiele zależy od ekipy Phila Spencera, ale projekt podobno wygląda bardzo obiecująco.

Twórcy planują stworzyć grę na Xboksa One X i choć podkreślają w tym wypadku „ekskluzywność”, to możemy śmiało przypuszczać, że tytuł miałby trafić również na Xboksa One i Xboksa One S… A pewnie nawet na PC.

Niestety, na potwierdzenie pozycji musimy zaczekać.

Źródło: http://wccftech.com/microsoft-xbox-one-x-shadowrun/

Tagi: shadowrun shadowrun anthology

Nie przegap