Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2017 19:08
Rząd Malezji całkowicie blokuje Steam ze względu na Fight of Gods. Wydawca odpowiada
1411V

Rząd Malezji całkowicie blokuje Steam ze względu na Fight of Gods. Wydawca odpowiada

Wystarczyło zaledwie kilka dni od premiery w programie Wczesnęgo Dostępu, by Fight of Gods wywołało ogromną burzę. Rząd Malezji zdecydował się całkowicie zablokować Steam w swoim kraju ze względu na produkcję, więc sytuację postanowił skomentować wydawca gry.

Gracze z Malezji stracili dostęp do swoich wszystkich cyfrowych produkcji kupionych na Steam, ponieważ rząd tego kraju zdecydował się zablokować platformę Valvę przez grę Fight of Gods.

Fight of Gods to bijatyka, w której Jezus walczy z Buddą

Fight of Gods to bijatyka 2D stworzona przez Tajwańczyków ze studia Digital Crafter, a wydana przez PQube. W tytule gracze wcielają się w między innymi  Jezusa, Buddę, Zeusa, Odyna, czy też Mojżesza i walczą w „ostatecznej walce bogów”.

Gra znajduje się w programie Wczesnego Dostępu na Steam od poniedziałku, ale ten czas wystarczył, by rząd z Malezji dokładnie zapoznał się z propozycją i zdecydował się nie tylko zablokować samą produkcję (co pewnie nie byłoby takie łatwe), a cały Steam.

Salleh Said Keruak – minister z Malezji – wydał nawet oświadczenie w tej sprawie, w którym zaznaczył, że Fight of Gods „zdegradowało religię oraz przywódców religijnych, a zarazem stworzyło ogromne zagrożenie dla jedności i harmonii rasowej”. Co ciekawe, jest to przestępstwo w rozumieniu artykułu 233 ustawy o Komunikacji i Mediach z 1998 roku. Zdaniem przedstawiciela rządu, Malezyjczycy są szczególnie wrażliwi na sytuację kulturowe i religijne, więc zdecydowano się zablokować sprzedaż i dystrybucję produkcji.

PQube postanowiło odpowiedzieć na oskarżenia:

„Fight of Gods jest grą wideo, która prezentuje humorystyczne podejście do religii w taki sam sposób, jak robią to inne formy rozrywki – telewizja, filmy, książki i teatr. Gra nie promuje żadnej religii i nie ma na celu obrażenia kogokolwiek. Opis tytułu na platformach cyfrowych, dzięki którym jest rozpowszechniana, zawiera dokładne informacje dotyczące charakteru gry i jej treści, tak by klienci mogli swobodnie zdecydować, czy chcą zagrać w ten tytuł. W pełni szanujemy wybór tych, którzy nie zdecydują się zagrać.”

Firma podkreśliła, że jest rozczarowana tą sytuacją, ponieważ rząd stara się zablokować sprzedaż tytułu, a tak naprawdę Malezyjczycy nigdy nie skontaktowali się z deweloperami lub wydawcą.  

Źródło: http://wccftech.com/pqube-responds-steam-ban-fight-of-gods/

Tagi: fight of gods Steam Valve

Nie przegap