Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2017 15:00
Nintendo nie gwarantuje dostępności Nintendo Switch pod koniec roku
944V

Nintendo nie gwarantuje dostępności Nintendo Switch pod koniec roku

Nintendo Switch nadal nie jest ogólnodostępne we wszystkich miejscach na świecie. Japończycy wciąż starają się złagodzić niedogodności związane z dostępnością, ale kolejna fala problemów może pojawić się już pod koniec roku.

W między innymi Japonii kupienie Nintendo Switch jest sporym wyzwaniem, a w wielu sklepach wciąż obowiązuje losowanie. Zainteresowanie jest zdecydowanie większe od dostępności, więc firmy ratują się pomysłem z loterią: gracze czekają w długich kolejkach, ale tylko osoby z wybranymi numerkami mogą kupić urządzenie.

Nintendo Switch radzi sobie w Japonii wyśmienicie. Znacznie lepiej od PlayStation 4

Nintendo stara się jak tylko może z dostarczeniem odpowiedniej liczby konsoli, jednak nawet pomimo zwiększenia produkcji, pod koniec roku mogą pojawić się kolejne problemy z dostępnością sprzętu.

W sprawie wypowiedział się szef amerykańskiego oddziału Big N – Reggie Fils-Aime – który zaznaczył, że jego korporacja koncentruje się teraz na zagwarantowaniu odpowiedniej liczby pudełek na święta, lecz trudno powiedzieć, czy każdy gracz pod koniec roku będzie mógł cieszyć się z nowej platformy Nintendo.

Sytuacja jest oczywiście zrozumiała, bo zainteresowanie Nintendo Switch jest olbrzymie, a  Nintendo wciąż dostarcza na rynek ciekawe, ekskluzywne tytuły, które sprawiają, że kolejni gracze coraz to chętniej patrzą w stronę maszyny.

Nie możemy zapomnieć, że do końca roku na rynek trafi jeszcze Super Mario Odyssey oraz Xenoblade Chronicles 2 – według niektórych opinii nadciąga jedna z najlepszych platformówek i jeden z najlepszych RPG-ów ostatnich lat.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/09/08/the-nintendo-switch-could-have-supply-issues-this-holiday-says-fils-aime/

Tagi: Nintendo nintendo Switch Reggie Fils-Aime