Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2017 21:00
Magic: The Gathering Arena zapowiedziane. Kolejna karcianka zawalczy o serca i gotówkę graczy
928V

Magic: The Gathering Arena zapowiedziane. Kolejna karcianka zawalczy o serca i gotówkę graczy

Gwint, Hearthstone, The Elder Scrolls: Legends i Fable Fortune to za mało. Właśnie zapowiedziano kolejną karciankę, która jednak może okazać się sporą niespodzianką. Nad Magic: The Gathering Arena pracuje bardzo doświadczona ekipa.

Magic: The Gathering Arena to gra karciana przygotowana przez studio Digital Games Studio, czyli wewnętrzny zespół Wizards of the Coast. Jest to pierwsza produkcja z serii wykreowana przez główny zespół.

Magic: The Gathering MMORPG! Autorzy Neverwinter pracują nad ogromną produkcją

To właśnie zaangażowanie Digital Games Studio może okazać się strzałem w dziesiątkę. Formacja oficjalnie powstała w styczniu 2017 roku i wśród deweloperów znajdują się weterani z Valve, BioWare, czy też Cryptic.

Nad grą będą również czuwać osoby odpowiedzialne za papierową wersję karcianki, a tytuł ma zaoferować pełen zestaw zasad znany właśnie z oryginalnej wersji. Magic: The Gathering Arena będzie również stale wspierane przez liczne aktualizacje, dzięki którym produkcja będzie rosła i otrzyma nowe karty.

Szef Wizards of the Coast – Chris Cocks – zapowiedział zaangażowanie najlepszych twórców z branży, którzy zajmują się budową infrastruktury oraz platformy, a całość ma prezentować bardzo wysoki poziom. Jego zastępca – Jeffrey Steefel – poinformował, że zadaniem jego zespołu jest przygotowanie najbardziej zaawansowanej i najbogatszej karcianki dostępnej na rynku.

Jeszcze w tym roku odbędzie się premiera Magic: The Gathering Arena na komputerach osobistych, ale możliwe, że w późniejszym terminie studio zaoferuje tytuł również na inne platformy. Prezentację gry i pierwszy gameplay zobaczycie poniżej.

Materiał: Magic: The Gathering Arena World Premiere Stream

Źródło: https://magic.wizards.com/en/mtgarena

Tagi:

Nie przegap