Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.09.2017 10:35
Knack 2. Gorszy framerate w domyślnym trybie grafiki na PS4 Pro niż na PS4
1351V

Knack 2. Gorszy framerate w domyślnym trybie grafiki na PS4 Pro niż na PS4

Knack 2 zgarnął całkiem dobre oceny (wyraźnie lepsze od części pierwszej). Recenzenci chwalą grafikę w nowej platformówce 3D. Sprawdźmy jednak co mówią o niej eksperci z DigitalFoundry.

Ekipa DigitalFoundry wzięła niedawno na warsztat kolejną nową produkcję, dostępną ekskluzywnie na PlayStation 4. Tym razem chodzi o Knack 2. Okazuje się, że tytuł działa w trybie "wysokiej rozdzielczości" na PS4 w 3200 x 1800. By osiągnąć taką wartość pikseli na ekranie deweloperzy skorzystali z popularnej metody renderowania checkerboard.

Knack 2 zgarnia dobre oceny w recenzjach

W trybie wysokiego framerate'u Knack 2 zadowala się rozdzielczością 1080p, by zapewnić płynność animacji na poziomie 60 fps. Gra niezwykle rzadko schodzi z tego poziomu framerate'u. Ząbkowanie krawędzi powstrzymane jest przez dosyć zaawansowaną metodę anty-aliasingu. W przypadku zwykłego modelu PS4 gra działa w ok. 45 klatkach animacji na sekundę.

W trybie wysokiej rozdzielczości PS4 Pro generuje średnio ok. 42 fps, co oznacza, że gra na PS4 działa średnio o kilka klatek animacji płynniej. Taki stan może oczywiście rozczarowywać. Szczególnie, że domyślnym modułem graficznym, który włącza się po starcie Knack 2 jest tryb wysokiej rozdzielczości.

Warto zauważyć, że między wersjami gry z PS4 i PS4 Pro występują drobne różnice w jakości cieni, co widać w 3 minucie poniższego nagrania.

Tagi: analiza digital foundry grafika Japan Studio knack 2 sony

Nie przegap