Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.09.2017 18:23
South Park: The Fractured But Whole. Poziom trudności zmienia kolor skóry herosa – czarnoskórzy mają trudniej
1045V

South Park: The Fractured But Whole. Poziom trudności zmienia kolor skóry herosa – czarnoskórzy mają trudniej

Na bardzo nietypową zagrywkę zdecydował się Ubisoft. Firma pozwala tworzyć bohatera z South Park: The Fractured But Whole, jednak kolor skóry herosa nie wpływa tylko na jego wygląd. Decydując się na białoskórą postać możemy liczyć na łatwiejszą rozgrywkę.

W ubiegłym tygodniu nasza redakcja pojawiła się na specjalnym pokazie South Park: The Fractured But Whole. Rozbo jest zachwycony produkcją, która znacznie urosła względem Pierwowzoru. Tekst i rozgrywkę znajdziecie na naszej stronie.

Wrażenia i gameplay z South Park: The Fractured But Whole

Zdecydowaliśmy się jeden z elementów gry przedstawić osobno. W South Park: The Fractured But Whole tworząc bohatera możemy wybrać kolor jego skóry, jednak ten detal nie tylko wpływa na wygląd postaci, ale również na poziom trudności całej historii.

W prostych słowach – czarni mają trudniej. Francuzi tłumaczą, że niezależnie od koloru skóry walka zaprezentuje taki sam poziom trudności, jednak czarnoskóra postać zarabia mniej gotówki oraz napotkane postacie inaczej reagują na takiego bohatera.

Jest to bez wątpienia odważna zagrywka pokazująca ogromny problem rasizmu. W South Park: The Fractured But Whole wybieramy również jedną z trzech płci: mężczyzna, kobieta i „inna”.

Jak widać, deweloperzy nie tylko potrafią zachować ducha serii (o tym przekonał się Rozbo – zachęcam do tekstu), ale również nie zapomnieli o ciekawym przesłaniu.

Na deser, zerknijcie na nowy zwiastun: 

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-09-07-south-park-the-fractured-but-whole-difficulty-slider-changes-the-colour-of-your-skin

Tagi:

Nie przegap