Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.09.2017 20:45
The Avengers Project od Crystal Dynamics może okazać się kolejną „grą jako usługa”
912V

The Avengers Project od Crystal Dynamics może okazać się kolejną „grą jako usługa”

Wielki sukces Destiny może sprawić, że kolejne studio podąży drogą rozwijania produkcji przez wiele miesięcy po premierze dzięki płatnym rozszerzeniom. Pojawiają się pierwsze informacje, które mogą sugerować kształt oczekiwanego The Avengers Project.

The Avengers Project to wciąż tajemniczy produkcja przygotowany przez Crystal Dynamics. Autorzy serii Tomb Raider otrzymali od Square Enix wyjątkowe zadanie – Japończycy zawarli umowę z Marvelem, na mocy której to właśnie studia nalężące dla SQ będą kreować wielkie przygody w światach superbohaterów.

The Avengers Project. Zapowiedziano wielką współpracę Square Enix z Marvel

Produkcja została „zapowiedziana” w styczniu 2017 roku, jednak trudno w tym wypadku mówić o efektownej i zapadającej w pamięci prezentacji. Japończycy opublikowali krótką zajawkę, która tak naprawdę potwierdziła współpracę Marvela ze Square Enix, lecz na kolejne szczegóły musimy zaczekać.

Według oficjalnych informacji, konkrety dotyczące The Avengers Project otrzymamy w 2018 roku, ale już teraz dzięki przeciekom możemy sugerować kształt projektu. Square Enix opublikowało wiele ofert pracy, które mają skłonić deweloperów do pracy w Crystal Dynamics – studio poszukuje twórców, którzy mają doświadczenie w „nowatorskich rozwiązaniach online” oraz pracowali już nad trzecioosobowych strzelaninach z systemem osłon (jak Gearsy). Ta druga wiadomość na pewno odnosi się do gry Marvela, ponieważ w informacji pojawia się notka o The Avengers Project.

Przedstawione oferty pracy – a w szczególności dotycząca rozgrywki sieciowej – potwierdzają wcześniejsze plotki, według których The Avengers Project pójdzie śladami Destiny i będzie to wielka produkcja rozwijana przez liczne dodatki.

Nie powinno to raczej dziwić, ponieważ już pozycja Bungie pokazała, że gracze chętnie sięgają po takie propozycje i nie widzą problemu z kupowaniem płatnych rozszerzeń.

Materiał: The Avengers Project Announcement Trailer

Źródło: http://gamingbolt.com/square-enixs-marvels-the-avengers-video-game-may-be-a-cover-based-third-person-online-action-game

Tagi: Crystal Dynamics Square Enix The Avengers Project

Nie przegap