Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.09.2017 14:04
Charytatywne DLC Cień Wojny
2011V

Śródziemie: Cień Wojny. Warner Bros. nie przekaże całej gotówki rodzinie zmarłego dewelopera

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy o interesującym pomyślę deweloperów Śródziemie: Cień Wojny. Warner Bros. postanowił pomóc rodzinie zmarłego producenta, który nie doczekał się premiery gry i firma zapowiedziała przekazanie gotówki z przygotowanego DLC. Okazało się jednak, że wydawca prezentując informacje pokusił się o dodanie konkretnych szczegółów drobnym druczkiem.

Mike "Forthog" Forgey był głównym producentem studia Monolith Productions, który jednak nie zdołał pokonać choroby i zmarł w 2016 roku. Twórcy zdecydowali się w ciekawy sposób upamiętnić dewelopera i przygotowali DLC, w którym gracze mogą spotkać Mike’a.

Pierwsze informacje o charytatywnym DLC do Śródziemie: Cień Wojny

Bohater nie pojawi się w pełnej wersji produkcji, ponieważ 3,5 dolara z każdego zakupu (5 dolarów) do końca 2019 roku trafi do rodziny Mike’a. Autorzy zapowiadali, że chcą w ten sposób upamiętnić swojego przyjaciela, jednak dopiero po kilku dniach gracze dostrzegli drobny druczek, który trafił do zwiastuna.

Warner Bros. informuje, że akcja obejmuje wyłącznie kilka stanów w Ameryce – gracze z Europy,  czy też Azji kupując rozszerzenie nie będą wspierać rodziny, a po prostu cała kwota trafi na konto wydawcy.

Prawdopodobnie taka sytuacja ma miejsce ze względu na obowiązująca w różnych krajach/stanach prawo, jednak wielu fanów produkcji jest zażenowana, ponieważ cała akcja wygląda jak żerowanie na śmierci pracownika. Oczywiście Warner Bros. wydało szybkie oświadczenie, według którego firma nie zarobi na dodatku – niezależnie od terytorium – jednak w komunikacie nie zostało wyjaśnione całe zamieszanie. 

„Warner Bros. oraz Monolith Productions nie zarobią na sprzedaży DLC – niezależnie od terytorium.”

Źródło: https://techraptor.net/content/shadow-war-michael-forgey-dlc-character

Tagi: Monolith Productions Śródziemie: Cień Wojny tweet Warner Bros.

Nie przegap