Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.09.2017 08:58
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo znów zwycięża w UK. Crash w końcu zalicza wyraźny spadek
1033V

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo znów zwycięża w UK. Crash w końcu zalicza wyraźny spadek

2 tygodnie temu okazało się, że po prawie 2 miesiącach hegemonii poczciwy Crash Bandicoot musiał zejść z brytyjskiego tronu. Jego miejsce zajęło Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Jak sytuacja wyglądała w ostatnim tygodniu?

Sytuacja wyglądała tak, że Uncharted: Zaginione Dziedzictwo utrzymało prowadzenie w Wielkiej Brytanii. Crash, który jeszcze 2 tygodnie temu zajmował 2 pozycję w rankingu sprzedaży gier zleciał aż na 5 miejsce, za Grand Theft Auto V. Wygląda zatem na to, że to koniec niesamowitego rajdu tego rudego futrzaka. Po podsumowaniu wyników z całego miesiąca, pewnie okaże się i tak, że to właśnie N. Sane Trilogy było najlepiej rozchodzącą się produkcją sierpnia w Wielkiej Brytanii.

Recenzja Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Co z debiutami? Przede wszystkim na listę wskoczyło od razu na wysoką, drugą pozycję Mario + Rabbids Kingdom Battle. Warto jednak odnotować również niezłe wyniki innych tytułów, które nie były wcześniej notowane w rankingu: Everybody's Golf (miejsce 6), ARK: Survival Evolved (miejsce 7) oraz Yakuza: Kiwami (miejsce 8).

Duży wzrost popularności zaliczył Overwatch, który skoczył z pozycji 21 aż na 9 oczko rankingu. Wszystko w związku z niedawnym wydaniem edycji Game of the Year.

Ranking sprzedaży gier w UK z ostatniego tygodnia (26.VIII - 2.IX)


1     UNCHARTED: THE LOST LEGACY
2     MARIO + RABBIDS KINGDOM BATTLE     
3     F1 2017
4     GRAND THEFT AUTO V
5     CRASH BANDICOOT N.SANE TRILOGY
6     EVERYBODY'S GOLF
7     ARK: SURVIVAL EVOLVED
8     YAKUZA KIWAMI
9     OVERWATCH: GAME OF THE YEAR EDITION
10    FORZA HORIZON 3

Źródło: https://www.chart-track.co.uk/?i=2662&s=1111

Tagi: crash f1 2017 gta v uncharted Uncharted: Zaginione Dziedzictwo