Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.09.2017 18:56
Razer Basilisk nowym sprzętem dla fanów shooterów
609V

Razer Basilisk nowym sprzętem dla fanów shooterów

Razer zaprezentował dzisiaj nową myszkę dla sympatyków pierwszoosobowych strzelanek. Razer Basilisk zaoferuje profesjonalny sensor optyczny i pozwoli klientom na personalizację urządzenia. Poznajcie wszystkie szczegóły.

Inżynierowie z firmy Razer przygotowując Razer Basilisk zdecydowali się na wykorzystanie znanego sensora 5G, który wcześniej trafił do Razer DeathAdder Elite oraz Razer Lancehead Tournament Edition. Myszka charakteryzuje się rozdzielczością na poziomie 16 000 DPI, a jednocześnie posiada przełączniki Razer Mechanical Mouse Switches o wytrzymałości nawet do 50 milionów kliknięć.

Razer Wolverine Ultimate nowym kontrolerem dla Xbox One i PC

Twórcy tym razem postawili na sporą personalizację. Gracze otrzymają również możliwość regulowania oporu stawianego przez rolkę – w tym wypadku należy skorzystać z pokrętła znajdującego się na spodzie urządzenia – a ponadto sprzęt posiada wymienne przyciski:

"Domyślne ustawienie pozwala graczom na czasowe obniżenie czułości myszki (DPI), dzięki któremu natychmiast mogą się przełączać między trybem walki na małej odległości lub w pomieszczeniach (co wymaga wysokiego DPI) a trybem precyzyjnego strzelania (DPI o mniejszym poziomie). Dodatkowy przycisk jest w pełni programowalny i może być używany do uruchomiania akcji typu „naciśnij i mów”, podnoszenia przedmiotów i wielu innych. Do myszki dołączono przyciski w dwóch rozmiarach, aby w pełni dopasowały się do ręki grającego. Nie zapomniano także o graczach, preferujących rozgrywkę bez tego dodatkowego przycisku. Zamiast niego mogą użyć gumowej zaślepki."

Tak na temat urządzenia wypowiedział się Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer:

„Szerokie możliwości dopasowania do własnych preferencji myszki Razer Basilisk, odróżnia ją od innych myszy FPS i są czymś, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Jest to myszka, która pozwoli na wyciśnięcie wydajności do ostatniej kropli, bez względu na styl grania w gry FPS. Do gier takich jak CS:GO, PUBG, Quake lub podobne, po prostu nie ma nic lepszego.”

Razer Basilisk korzysta z Razer Synapse 3 (beta) – program pozwala między innymi konfigurować przyciski, kalibrować myszkę względem powierzchni, kontrolować efekty świetlne Razer Chroma, czy też umożliwia przechwytywanie spersonalizowanych ustawień bezpośrednio w myszce lub w chmurze za pośrednictwem Hybrid On-board i Cloud Storage.

Myszka będzie dostępna od września na RazerStore.com w cenie około 290 zł.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi:

Nie przegap