Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.09.2017 19:01
Fortnite olbrzymim sukcesem
1265V

Fortnite olbrzymim sukcesem. Epic Games mówi o największej premierze w historii

Nie Unreal Tournament, Gears of War, Bulletstorm, czy też Infinity Blade. To właśnie Fortnite już wkrótce może okazać się największym sukcesem Epic Games, bo gra wciąż cieszy się fenomenalnym zainteresowaniem i pobija kolejne rekordy.

Fortnite zostało zapowiedziane wiele lat temu, ale później projekt dosłownie zaginął. Autorzy nie prezentowali nowych informacji o produkcji, jednak w przeciągu ostatniego pół roku otrzymaliśmy zwiastun, datę premiery i pierwsi gracze już biegają po serwerach.

Fortnite zaliczyło świetny start!

Sytuacja jest dość zaskakująca, bo Fortnite aktualnie znajduje się w płatnym programie Wczesnego Dostępu, a w przyszłym roku odbędzie się premiera i jednocześnie projekt przejdzie na model biznesowy free-2-play.

Taka nietypowa sytuacja nie odstraszyła graczy, którzy dosłownie rzucili się na propozycję. Tim Sweeney, założyciel Epic Games, nie ukrywa wielkiego zadowolenia:

„Gra znajduje się na dobrej drodze, by pod koniec roku stać się największym sukcesem Epic Games. Liczba użytkowników jest kilkukrotnie większa od tej oczekiwanej. Musieliśmy się naprawdę namęczyć, by serwery działały na taką skalę. To było wspaniałe doświadczenie i to dopiero początek.”

Epic Games jest podobno bardzo zadowolone z przejścia do samodzielnego tworzenia gier i współpracy z wydawcami, czy też skupienie się na przygotowywaniu tytułów jako usługi, które będą stale rozbudowywane dzięki informacjom zwrotnym od graczy.

Sporą ciekawostką jest jednak fakt, że stworzenie Fortnite było dla Epic Games znacznie droższe od pierwszych Gearsów – znana przygoda kosztowała około 12 milionów a zarobiła ponad 100 milionów dolarów. Należy jednak tutaj zaznaczyć, że koszty przygotowywania pozycji znacznie wzrosły... Teraz budżety gier AAA wynoszą ponad 100 milionów dolarów, a niektóre studia mogą pochwalić się sakiewką o pojemności nawet kilkuset milionów dolarów.

Sweeney podkreślił, że świat się zmienia, a Epic Games nie zamierza stać w tyle, więc studio będzie badać nowe modele biznesowe i tworzyć produkcje z uwzględnieniem aktualnych trendów.  

Źródło: http://wccftech.com/fortnite-epic-most-successful-game-ever/

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software T tweet

Nie przegap