SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2017 13:37
No Man' Sky. Zwiastun i wszystkie szczegóły ogromnej aktualizacji - 30 godzin historii i kooperacja
1944V

No Man' Sky. Zwiastun i wszystkie szczegóły ogromnej aktualizacji - 30 godzin historii i kooperacja

To jest właśnie ten moment, w którym warto sprawdzić No Man’s Sky. Hello Games opublikowało zwiastun, a zarazem zaprezentowało wielką aktualizację, która w końcu sprawi, że gra będzie prezentować oczekiwany od dawna poziom. W zaledwie po roku od premiery.

10 sierpnia 2016 roku zadebiutowało No Man’s Sky, a najnowsza wiadomość na stronie deweloperów potwierdza jedno – twórcy potrzebowali dodatkowych 12 miesięcy na dokończenie prac.

Gran Turismo Sport. Gameplay tak realistyczny, że zrobi z ciebie profesjonalnego kierowcę

Aktualizacja zatytułowana „Atlas Rises” wprowadza do produkcji nową, trzydziestogodzinną historię, która zaprowadzi graczy w nowe miejsca, śmiałkowie poznają kolejne rasy, będą odkrywać tajemnicze portale, a twórcy obiecują podwojenie wiedzy oraz interakcji z produkcją. W końcu odkryjemy prawdę związaną z tajemniczymi budowlami.

Odświeżona zostanie również mapa świata, na planetach otrzymamy możliwość tworzenia nowych budowli, w lepszy sposób będziemy zarządzać formami życia, a nawet zebranymi zasobami. W trakcie rozgrywki trafimy do zupełnie nowych światów, gdzie spotkamy nowe bestie.

Twórcy zajęli się stworzeniem systemu zadań, dodając jednocześnie do gry zupełnie nowe i wyjątkowe misje, które są w dodatku stale generowane i spełniają wszystkie elementy rozgrywki (skanowanie, handel, walkę, poszukiwanie). Do produkcji wprowadzono nowe gildie NPC (każda posiada własne cele i pragnienia), a dzięki budowaniu relacji z formacjami otrzymamy dostęp do trudniejszych i zarazem bardziej satysfakcjonujących wydarzeń.

Studio zajęło się przebudowaniem systemu handlu, dodano nowe towary, poprawiono popyt/podaż, usprawniono system rzemiosła,  stworzono specjalne zbiorniki gazu, zajęto się znaczącą poprawą analizy (skanowania), dzięki której teraz otrzymamy więcej informacji o faunie i florze. Przebudowano interfejs użytkownika, poprawiono grafikę, a nawet zajęto się wpływaniem na tereny (teraz gracze mogą dowolnie kształtować krajobraz).

W końcu portale zostaną uruchomione. Starożytne artefakty pozwolą graczom na podróże do innych światów, fani otrzymają możliwość uczenia się języków oraz znacząco usprawniono walkę w kosmosie – sztuczna inteligencja rywali została poprawiona, a piloci otrzymają większą mobilność w przypadku kierowania statkami. Wprowadzono nowy HUD, czy też dodano specjalny komunikator do rozmów z piratami.

Hello Games zajęło się usprawnieniem latania na planetach, wprowadzono nowe modele statków oraz autorzy przygotowali wstęp do kooperacji – wspólne wydarzenia pozwalają gromadzić się w jednym miejscu do 16 graczy, komunikować się, a nawet razem eksplorować planety. Ten ostatni element jest nadal bardzo ograniczony, ale będzie rozbudowany przez kolejne aktualizacje – aktualnie znajomych zobaczymy jako „latające orby”.

To jak… Można?

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: hello games no man's sky

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
No Man's Sky
  • Platformy:  PS4   PC 
  • Data premiery - Polska: 10.08.2016
  • Pełna
Miesięcznik PSX Extreme