SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.08.2017 11:17
Hellblade. Graficzny pojedynek PS4 vs PC
1789V

Hellblade. Graficzny pojedynek PS4 vs PC

Hellbade jest całkiem wysoko oceniane w recenzjach, więc Ninja Theory może mówić o sukcesie. Jednym z najczęściej przewijających się wątków są zachwyty nad oprawą wizualną produkcji.

Pomimo faktu, że Hellblade: Senuas's Sacrifice kosztuje tylko 125 zł, autorzy nie poskąpili w przypadku tego tytułu na grafice. Produkcja wygląda wyśmienicie na PS4 i PC. Pytanie jednak co w przypadku gdy posiadacie high-endowego "blaszaka" i PS4? Którą wersję Hellblade lepiej kupić?

Oceny z recenzji Hellblade: Senua's Sacrifice

W odpowiedzi na to pytanie pomaga ekipa Candyland, która zestawiła grafikę z Hellblade na PS4 i PC. Oczywiście obraz z wersji na PC pochodzi z najwyższych ustawień wizualnych, dostępnych w menu gry. Kilka rzeczy przy takim porównaniu od razu rzuca się w oczy. Przede wszystkim gra na maksymalnych ustawieniach PC generuje trochę więcej roślinności i zapewnia lepszą jakość filtrowania tekstur. W tym miejscu trzeba jednak pochwalić autorów, którzy dobrze zoptymalizowali swoją produkcję na konsoli Sony. Gra wcale nie różni się aż tak bardzo między dwoma platformami, jak można by się spodziewać. W ruchu bardzo trudno wychwycić różnice. Dopiero przy obserwowaniu statycznych pejzaży wychodzą pewne subtelne różnice (głównie w ilości roślin porastających grunt i w jakości cieniowania).

Gameplay z obu wersji Hellblade został zarejestrowany w rozdzielczości 1080p. W przypadku PC użyto następującej specyfikacji sprzętowej:

Intel Core i7 6700K 4.00 GHz
16 GB DDR4 RAM
Nvidia GeForce GTX 1080 Ti ASUS ROG Strix OC
Płyta główna MSI Z170A PC Mate
Windows 10 Pro 64bit

Tagi: grafika hellblade ninja theory pc ps4