Titanfall 2 nie otrzyma już dodatków. Sprzedaż nie do końca zadowala twórców

News
1360V
Titanfall 2 nie otrzyma już dodatków. Sprzedaż nie do końca zadowala twórców
Bartosz Dawidowski | 04.08.2017, 12:49

Nie mamy zbyt dobrych informacji dla fanów Titanfall 2. Wydawca nie jest zadowolony ze sprzedaży rzeczonej strzelaniny, co stawia pod znakiem zapytania dalsze losy marki.

Sprzedaż Titanfall 2 nie w pełni satysfakcjonuje wydawcę i studio Respawn. Popyt na strzelaninę jest mniejszy od prognoz. Temat postanowił skomentować Vince Zampella z Respawn. W rozmowie z GameSpot twóca powiedział, że sprzedaż Titanfall 2 powinna być wyższa.

"Gra sprzedała się nieźle, ale nie w takiej wysokości, w jakiej powinna. Może to w związku z bardzo zatłoczonym okresem wydawniczym, może w związku ze zbyt wysoką ceną. W każdym razie to było bardzo trudne okienko do wydawania naszej gry" - powiedział Vince Zampella.

Titanfall 2 faktycznie nie miało w momencie premiery lekko. Gra musiała konkurować z Battleffield 1 i Call of Duty: Infinite Warfare.

Szef Respawn powiedział, że ma nadzieję, żę marka będzie mogła być kontynuowana (najbliższą premierą jest Titanfall: Asasult, mobilny RTS, który trafi do dystrybucji 10 sierpnia).

"Pracujemy nad kolejnymi rzeczami z Titanfall - nie ogłaszamy jeszcze niczego, ale mamy już teraz kilka przygotowanych projektów - chociażby grę mobilną, która wyszła nam wspaniale i zapewnia superzabawę".

Respawn nie planuje wydawania kolejnych dodatków do Titanfall 2. "Chcemy pracować nad nowymi rzeczami" - powiedział szef studia.

Studio uczestniczy aktualnie w produkcji gry akcji TPP z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Niestety nie dysponujemy jeszcze żadnymi konkretami o tym projekcie.

Poniżej gameplay z Titanfall Assault.

Źródło: własne

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych